شناسه : 36396684
رئیس اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی یزد:


رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌آرایشی و بهداشتی یزد گفت: حتی به خاطر کاهش قدرت خرید مردم قید سلامتی خود را زده اند و به دنبال اجناس ارزان قیمت هستند ولو اینکه این اجناس به صورت قاچاق و غیر معتبر باشند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌آرایشی و بهداشتی یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا گفت: حدود ۲۰۰ واحد آرایشی و بهداشتی در استان یزد فعالیت دارند که از این تعداد ۱۴۰ واحد آن دارای پروانه کسب بوده و ۶۰ واحد فاقد پروانه هستند که متأسفانه این ها یا تداخل دارند، یا به عناوین مختلفی پروانه آنها باطل شده و یا واگذار به شخص ثالث شده که فعلاً فاقد پروانه محسوب شود.

"سید محمدعلی عبقری" افزود: متاسفانه وضعیت بازار اکنون بسیار آشفته است. قیمت اجناس داخلی با کیفیت و مقدار آن تناسبی ندارد، البته جنس با کیفیت خوب هم داریم، ولی خیلی از اجناس هم کیفیت پایینی دارند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما این است که اجناس صنف ما در سوپرمارکت ها، فروشگاه های بزرگ و به طور کلی اصناف دیگر به فروش می رسد. قیمت ها نیز به صورت صعودی بالا رفته و لذا قدرت خرید مردم پائین آمده است. این مساله بعد از عید کاملا محسوس بود این در حالی است که در ایام اعیاد که باید بازار خوب باشد، می بینیم مردم استقبالی ندارند. حتی به خاطر کاهش قدرت خرید مردم قید سلامتی خود را زده اند و به دنبال اجناس ارزان قیمت هستند ولو اینکه این اجناس به صورت قاچاق و غیر معتبر باشند.

عبقری تصریح کرد: دو نرخی بودن اجناس به خصوص در فروشگاه های بزرگ باعث شده ضربه بزرگی به مغازه‌داران وارد ‌شود. فروشگاه های بزرگ تعداد بالایی از اجناس را از کارخانجات خریداری می کنند، کارخانه ها در مقابل به آنها آفر ویژه می دهند، در نتیجه یک فروشگاه می تواند محصولات خود را حتی پائین تر از قیمت خرید یک مغازه دار به بازار عرضه کند.

وی افزود: در این شرایط مغازه‌دار نیز مجبور می‌شود جنس با کیفیت نیاورد و یا اینکه به دنبال راه و ترفندی باشد که ضرر و زیان را به حداقل برساند. این دو نرخی بودن بزرگترین گلایه ما از مسئولین است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌آرایشی و بهداشتی یزد با انتقاد از عدم نظارت بر داروخانه ها نیز بیان داشت: متاسفانه اکنون برخی داروخانه‌ها هر جنس برند، غیر برند و متفرقه ای که در بازار بود را عرضه می کنند. مردم نیز به اسم تابلو داروخانه نگاه کرده و اعتماد می‌کنند.

عبقری اظهار کرد: خواهشی که از دولتمردان داریم این است که حداقل با نظارت بر تولیدیها شرایطی را ایجاد کنند که بتوانیم محصولات داخلی را با کیفیت و قیمت بهتر به مصرف کنندگان عرضه کنیم.

انتهای پیام/
 
آدرس کوتاه :