شناسه : 37902045

مروست در یک قدمی شهرستان شدن+نامه وزیر


وزیر کشور شهرستان شدن مروست را امضا و برای تصویب نهایی به هیات دولت فرستاد.

به گزارش یزدرسا، نامه ای در تاریخ 15 اردیبهشت ماه منتشر و در آن از امضای رحمانی فضلی وزیر کشور و ارسال برای تصویب نهایی به هیات دولت حکایت دارد.

بخش مروست از توابع استان یزد که در فاصله 189 کیلومتری از مرکز استان قرار دارد که از غرب با شهرستان سرچهان و بوانات استان فارس و از شرق به روستای خبر استان کرمان و از جنوب به بخش هرات استان یزد همسایه است.

مجموعه بناهای تاریخی مرکزی مروست نقطه دیدنی تاریخ این شهر است که این مجموعه ها عبارت است از: مسجد شاه حسین مروست، متعلق به دوران قاجاریه (که در فهرست آثار ملی ثبت شده‌است)، مسجد حاجی قاسم، گنبدی، قلعه تاریخی مروست، مسجد جامع، بقعه شیخ عبدالله، بقعه شیخ بهاالدین و کاروانسرای شعبه است.

انتهای پیام/
 
آدرس کوتاه :


علیرضا قنبری
پست شده در ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ ۰۸:۰۲
حسن سلمانی
خدا رو شکر انشا... بزودی این موضوع محقق شود. منطقه ای دارای معادن بسیار، کشاورزی پر رونق، نخبگان فراوان، دارای تنها رودخانه دائمی استان بر اساس تعریف حقیقی رودخانه، با قدمت چند هزار ساله که نام آن بر اساس ادعای باستان شناسان در تخت جمشید نیز ذکر گردیده است و یکی از کانون های تولید کاشی و چینی حدود 700 سال پیش به قبل وحتی سعدی حداقل یک بیت شعر در مورد مروست دارد. شهرستان شدن مروست حداقل می باست 50 سال پیشتر اتفاق می افتاد. باز هم خدا را شکر
پست شده در ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ ۱۱:۲۰