شناسه : 32556794
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح:


فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این‌که یزد مخاطب جهانی دارد، گفت:‌ مرکز فرهنگی دفاع مقدس یزد باید پیام‌ انقلاب اسلامی را به مردم جهان منتقل کند.

به گزارش یزدرسا؛ سردار«سیدمحمد باقرزاده» در جریان سفر خود به استان یزد در حاشیه بازدید از مرکز فرهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، تأسیس پارک موزه دفاع مقدس را یکی از مهمترین اقدامات در راستای حراست از ارزش‌های دفاع مقدس عنوان و ‌اظهار کرد: مکان‌یابی و پایه‌گذاری مرکز فرهنگی یزد کارشناسی و درست انجام شده است.

وی با بیان این‌که مرکز فرهنگی دفاع مقدس یزد از نظر چینش محتوایی در ابتدای راه است، ‌افزود:‌ استفاده از هنر هنرمندان متعهد به همراه استفاده از فناوری‌های نوین از جمله اقدامات ضروری در این حوزه است.

سردار باقرزاده برنامه‌ریزی برای بازدید گردشگران داخلی و خارجی یزد از پارک موزه دفاع مقدس را ضروری دانست و بیان کرد:‌ این طرح باید به عنوان مهمترین طرح فرهنگی و هنری در سبد فرهنگی وبرنامه‌ریزی‌های کلان استفاده نمود پیدا کند.

انتقال پیام‌های انقلاب در مرکز فرهنگی دفاع مقدس یزد

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به جهانی شدن یزد، گفت:‌ این موضوع که یزد مخاطب جهانی دارد بحث بسیار مهمی است و باید از این ظرفیت برای انتقال پیام‌های انقلاب اسلامی به دیگر مردم جهان استفاده شود.

این مقام مسئول تسریع در رفع کاستی‌های مرکز فرهنگی دفاع مقدس را از دیگر اولویت‌های اجرایی برنامه‌های فرهنگی استان یزد عنوان کرد و افزود: پارک موزه دفاع مقدس آبروی تمام مردم استان و کشور است.

وی با بیان این‌که پیام‌های عاشورایی مهمی در سناریوی پارک موزه دفاع مقدس یزد طراحی شده است،‌ تصریح کرد: هنرمندانی که هنوز نسبت به ادای دین خود نسبت به موزه دفاع مقدس یزد اقدام نکردند باید هرچه سریعتر به این مهم پرداخته و با استفاده از هنر خود به انتقال مفاهیم انقلاب کنند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به برنامه‌های در دستور کار برای افتتاح مرکز فرهنگی دفاع مقدس یزد، خاطرنشان کرد: پیکر یک شهید گمنام دفاع مقدس در پارک موزه دفاع مقدس یزد به خاک سپرده می‌شود.

سردار باقرزاده در پایان استفاده از فناوری‌های نوین و آخرین روش‌هایی که در موزه‌های جنگ دنیا در حال استفاده است را از دیگر اقدامات در دستور کار ستاد کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است،‌ گفت: سرعت عمل بیشتر در اجرای برنامه‌های رفع مشکلات مرکز فرهنگی دفاع مقدس کمک بزرگی به کاهش هزینه‌های جاری این مرکز می‌کند.

ایسنا/
آدرس کوتاه :