شناسه : 37361701
تا نیمه آذرماه رقم خورد


رئیس سازمان اورژانس یزد گفت: از ابتدای سال تاکنون 77 مورد گازگرفتگی رخ داده است که نشان می‌دهد تعداد مسمومیت‌های گاز گرفتگی در سال جاری نسبت به مد مشابه گذشته با افزایش 60 درصدی مواجه بوده است.

به گزارش خبرنگار یزدرسا، احمد دهقان در خصوص مسمومیت‌های ناشی از گازگرفتگی در استان یزد گفت: براساس ماموریت‌های اورژانس در استان، از ابتدای سال تاکنون 77 مورد گازگرفتگی رخ داده که به دو مورد فوت منجر شده است.

وی ادامه داد: تعداد مسمومیت‌های گاز گرفتگی درمدت مشابه سال گذشته 48 مورد بوده که منجر به یک مورد فوت شده است که بنا بر این آمار تعداد مسمومیت‌های گاز گرفتگی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 60 درصدی مواجه بوده است.

رئیس سازمان اورژانس یزد عنوان کرد: افرادی که دچار مسمویت گاز گرفتگی در استان شده‌اند در محدوده سنی 15 تا 40 سال قرار دارند و اکثر این افراد مرد بوده‌اند.

دهقان ادامه داد: در فصل پاییز سال جاری از ابتدای مهرماه تا 15 آذرماه، 23 نفر در استان یزد دچار گازگرفتگی شده‌اند که بر اثر آن دو فوت نیز در همین مدت اتفاق افتاده است.

طبق اعلام سازمان اورژانس کشور، از ابتدای فصل پاییز تا نیمه آذرماه،  یک هزار و 969 نفر در 31 استان کشور مسموم شدند که بیشترین مسمومیت  در استان های تهران با 413 نفر ، خراسان رضوی با 244 نفر ، فارس با 199 نفر، آذربایجان شرقی با 139 نفر بوده است.

آمار اعلامی اورژانس استان در خصوص فوتی‌های گازگرفتگی در یزد تنها به ماموریت‌هایی که اورژانس انجام داده است برمی‌گردد و تعداد فوتی‌هایی که اورژانس در آن صحنه حضور پیدا نکرده در این آمار لحاظ نشده است.

بنابراین با توجه به اینکه اعلام دو نفر فوتی از سوی اورژانس مربوط به آبان ماه سال جاری و مسمومیت دو جوان ۱۷ و ۲۱ ساله در يکی از مسافرخانه های مرکز شهر يزد بوده است، برای استخراج آمار دقیق از فوتی‌های گازگرفتگی باید به آمار پزشک قانونی در این زمینه استناد کرد.

براساس آمار ارائه شده از سوی پزشک قانونی استان در شش ماهه نخست سال جاری نیز 4 نفر در استان شامل سه مرد در فروردین ماه و یک زن در خردادماه جان خود را بر اثر مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن از دست داده‌اند بنابراین اضافه شدن آمار دو نفر فوتی در آبان ماه امسال از سوی اورژانس، تعداد فوت‌های ناشی از گازگرفتگی در استان را به شش نفر می‌رساند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :