شناسه : 38076114
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد

مسئولان جلوی گرانی و گران‌فروشی‌ها را بگیرند/ شعار سال با کمک سرمایه داران و مردم تحقق می یابد


برخی از ائمه جماعت استان یزد در خطبه های نماز جمعه این هفته، گفتند: مسئله گرانی و ایجاد شغل باید از سوی دولت فراهم و مردم از نگرانی خارج شوند.

به گزارش یزدرسا، برخی از ائمه جماعت استان یزد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان خود با اعلام شرایط سخت کشور گفتند: دولت با برنامه ریزی در زمینه های اقتصادی می تواند به شکلی عمل کند که مردم از شرایط سخت کنونی خارج شوند.

 

مسئولان جلوی گرانی و گران‌فروشی‌ها را بگیرند

آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه های نماز جمعه شهرستان یزد با اشاره به اینکه اساسی‌ترین وظیفه مسوولان، حل مشکلات اقتصادی مردم است افزود: دولتمردان با درایت و برنامه‌ریزی مدون به دنبال چاره‌جویی حل نیازهای مردم باشند.

امام جمعه یزد ادامه داد: نیاز اصلی مردم و کشور فقط مسائل سیاسی نیست بلکه مطالبه عمومی جامعه این است که مسوولان جلو گرانی‌ها و برخی گرانفروشی‌ها را بگیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد اظهار کرد: ایجاد تولید و اشتغال و حل امور کشور در بخش‌های فرهنگی و اقتصادی محور اساسی و درخواست اصلی از مسوولان در سطح کلان تا پایین است.

ناصری یزدی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی همواره به دنبال سوء استفاده از وضعیت موجود برای ضربه‌زدن به کشور و ایجاد ناامیدی در بین مردم و جامعه هستند.

وی اظهار کرد: باید با برنامه‌ریزی، نظارت، کنترل قیمت‌ها و برخورد لازم و جدی با متخلفان و گرانفروشان در برابر اهداف دشمنان مقابله کرد.

 

شعار سال با کمک سرمایه داران و مردم تحقق می یابد

آیت الله علیرضا اعرافی امام جمعه میبد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان میبد، گفت: از همه اقشار جامعه که به نوعی در پیشگیری از کرونا نقش داشته و فعالیتهایی را انجام داده‌اند، تقدیر کرد و ۶۰ اولویت‌ تعیین شده سال ۹۹ که اداره ها و ارگان‌ها در کنار برنامه‌های روزمره خود باید مورد توجه قرار دهند را برشمرد.

وی با اشاره به لزوم حمایت از صنعت و صاحبان صنایع اظهار داشت: باید به کمک سرمایه‌داران و مردم جهش تولید به عنوان شعار سال را به ظهور و بروز رسانده و با مورد توجه قرار دادن تولید و صنعت و اشتعال گره از مشکلات تولید و صنعت گشود.

 

اساسی ترین وظیفه دولت، تلاش برای رفاه مردم

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مهریز افزود: اساسی‌ترین وظیفه دولت است که برای رفاه مردم و آرامش بازار جدی وارد عرصه کار و فعالیت شود.

امام جمعه مهریز ادامه داد: مردم به خصوص اقشار ضعیف جامعه در ماه‌های اخیر به خاطر افزایش اکثر کالاها و خدمات فشار زیادی را تحمل می‌کنند که به هیچ وجه مناسب و پذیرفته نیست.

وی اظهار کرد: مردم از دولت و مسوولان می‌خواهند نگذارد بیش از این به خاطر گرانی‌ها فشار بر مردم آسیب‌پذیر وارد شود که یک مطالبه بر حق عمومی است.

محی‌الدینی گفت: این که هر روز شاهد گران‌شدن اجناس مختلف به خصوص کالاهای ضروری زندگی و خورد و خوراک مردم باشیم اصلا قابل قبول نیست و باید به فکر حل مشکل بود.

وی تصریح کرد: دشمنان به دنبال سوء استفاده از وضعیت اقتصادی کشور و خالی کردن دل مردم هستند بنابراین باید مسوولان جلو هدف‌های آنها را بگیرند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.