شناسه : 38518330
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:

مسئولین استان درباره چرایی سفر سفیر انگلیس به یزد به مردم توضیح دهند


محمدصالح جوکار گفت: باید مشخص شود حضور سفیر انگلیس به یزد با چه هدفی است و دستگاه‌های اطلاعاتی توضیح بدهند این سفرها به چه علت انجام می‌شود.

محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در واکنش به سفر سفیر انگلیس به یزد گفت: آیا واقعا می‌توان باور کرد که سفیر انگلیس دوستدار میراث فرهنگی و فرهنگ یزد است یا اینکه در پشت پرده، اهداف خاصی را دنبال می‌کند و در پی فتنه‌سازی است.

وی با بیان اینکه آداب دیپلماتیک حکم می‌کند که به طور دقیق هدف از سفر سفیر انگلیس به یزد مشخص شود، اظهار داشت: دولت انگلیس هم امروز و هم در طول تاریخ دائما به دنبال نفوذ در داخل کشور ما بوده است و بخش مهمی از مشکلات و بدبختی‌های مردم ایران به ویژه قبل از کودتای مرداد 32، متوجه انگلیسی‌ها است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس افزود: انگلیسی‌ها هیچ‌گاه در طول تاریخ و در برهه کنونی در بین ملت ما خوشنام نبوده‌اند؛ آن‌ها نه تنها در کشور ما بلکه در سطح منطقه غرب آسیا و حتی آفریقا خوشنام نبوده و نیستند.

جوکار خاطرنشان کرد: لذا این نمی‌تواند برای ما خوشایند باشد که آن‌ها همینطور بیایند و بخواهند در سفرهای غیررسمی با عده‌ای ارتباط بگیرند و دستگاه‌‌های اطلاعاتی ما هم نظارت جدی بر این موضوع نداشته باشند.

وی عنوان کرد: انتظار این است که در وهله اول مشخص شود حضور و رفت وآمد سفیر انگلیس به یزد با چه هدفی است و دستگاه‌های اطلاعاتی توضیح بدهند که این سفرها به چه علت انجام می‌شود و آیا این سفرها زیر نظر آن‌ها انجام می شود و یا خارج از رصد آن‌ها است؛ اگر هم از سفیر انگلیس دعوت شده است دستگاه‌های مربوطه اعم از استانداری و یا جاهای دیگر پاسخ لازم را برای این موضوع به مردم داشته باشند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :