شناسه : 36542178
امام‌جمعه بخش بهمن:


امام‌جمعه بخش بهمن گفت: کارگزاران ارشد نظام نباید ضعف و ناتوانی، سوء مدیریت و عدم نظارت خود را به نبود اختیارات نسبت دهند.

به گزارش یزدرسا، حجت‌الاسلام رضا علیزاده در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه بده بستان‌های سیاسی مجلس را از جایگاه اصلی خود دور کرده است، بیان داشت: نظارت یکی از رسالت‌های خطیر مجلس است که متأسفانه بده بستان‌های سیاسی، حزبی و رابطه دولت و نمایندگان برای گرفتن بودجه حوزه انتخابیه، زبان نماینده را کوتاه و مجلس را از جایگاه اصلی خود دور کرده است.

وی افزود: کارگزاران ارشد این نظام اختیارات خوبی دارند و امروز بیشترین اختیارات برای دولت و مجلس است. لذا نباید ضعف و ناتوانی، سوء مدیریت و عدم نظارت خود را به نبود اختیارات نسبت دهند.

امام‌جمعه بخش بهمن سوم خرداد و آزادی خرمشهر را سند ایستادگی و مقاومت برشمرد و عنوان کرد: آمریکا و مدعیان دروغین با بهترین و به‌روزترین ادوات نظامی و جنگی، تانک‌های پیشرفته و هواپیماهای مدرن، صدام را کمک کردند درحالی‌که رزمندگان ایران از کمترین تجهیزات برخوردار بودند؛ اما در مقابل ایمان و صلابت داشتند، مقاومت کردند و پیروز شدند.

علیزاده با تأکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی از جهت نظامی قدرتمند است، تصریح کرد: آنچه ضعیف است ایمان و صلابت بعضی از مسئولین کشور است که قدرت و عظمت جمهوری اسلامی و جوانان انقلابی را باور ندارند. آن روز هم اگر خرمشهر سقوط کرد به جهت نگاه نادرست بنی‌صدر بود که مردم انقلابی را باور نداشت.

وی سربلندی‌های کشور مرهون گفتمان مقاومت و فرهنگ بسیجی دانست و اذعان داشت: امروز هم اگر ملت ایران در برابر انواع فشارها ایستاده و از عربده‌کشی‌های سلطه گران نمی‌هراسد، ریشه در همان فتح خرمشهر دارد. همه این پیروزی‌ها با فرهنگ بسیجی و گفتمان مقاومت به نتیجه رسیده و خواهد رسید. لذا امروز عده‌ای جیره‌خوار دشمن درصددند سازش را جایگزین مقاومت کنند.

امام‌جمعه بخش بهمن در پایان به برخی از فضیلت‌های شب‌های مبارک قدر اشاره و ابراز امیدواری کرد که همه مردم بتوانند از این فرصت‌های طلایی نهایت بهره را ببرند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :