شناسه : 36255436
آغاز طرح سلامت نوروزی در شهرستان یزد؛


کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت یزد از نظارت روزانه 14 تیم بهداشتی بر مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی درطرح سلامت نوروزی شهرستان خبر داد.

به گزارش یزدرسا، علیرضا خردادمهر کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان یزد با اشاره به «اجرای طرح سلامت نوروزی» اظهار داشت: طرح سلامت نوروزی در شهرستان یزد همگام با دیگر مناطق  از 20 اسفند ماه با برگزاری یک مانور آغاز و تا 15 فرودین ماه سال آینده ادامه دارد؛ که در شهرستان یزد  14 تیم  بهداشتی روزانه واحدهای مهم و حساس را مورد بازرسی قرار می­دهند.

وی تامین سلامت مردم و بخصوص مسافرین و گردشگران در شهر جهانی یزد را ازمهم ترین اهداف این طرح برشمرد و تاکید کرد باتوجه به هماهنگی به عمل آمده دستگاه­های اجرایی، امنیتی و قضایی شهرستان با محوریت فرمانداری درقالب " کمیته خدمات سفر نوروزی شهرستان یزد" با متخلفین از مقررات بهداشتی به طور جد  برخورد خواهدشد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان یزد با بیان این­که از ابتدای سال­جاری تاکنون حدود  45000 مورد بازرسی از واحدهای عرضه کننده مواد غذایی و اماکن عمومی توسط مهندسین بهداشت محیط انجام گرفته است گفت: این رویه منجر به تشکیل 1050 فقره پرونده قضایی و متخلفان محکوم به پرداخت 3.651.724.594 ریال جریمه گردیده اند.

وی افزود : کنترل مواد غذایی و آب شرب از اولویت های نظارتی واحد بهداشت محیط می باشد و با استفاده از وسایل و تجهیزات پرتابلی که در اختیار کارشناسان قرار گرفته است؛ دست یابی به نتایج باسرعت و دقت بالا خواهد بود.

خردادمهر درپایان تاکید کرد: سامانه ثبت شکایات مردمی 190  وزرات بهداشت بصورت شبانه روزی در دسترس شهروندان و میهمانان بوده و مردم عزیز میتوانند شکایات خود را در زمینه بهداشت محیطِ مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی نظیر هتل ها و مراکز اقامتی و پارک ها، مشکلات مربوط به آب و فاضلاب، مواد غذایی و ...  به این سامانه گزارش ولذا بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان یزد، در اسرع وقت به شکایات و نیازهای ثبت شده، رسیدگی می نمایند.
آدرس کوتاه :