شناسه : 35136316
خطیب موقت جمعه میبد:

مشکلات اقتصادی امروز ناشی از بی تدبیری دست اندرکاران امور اقتصادی است


خطیب موقت جمعه میبد گفت: فشار اقتصادی امروز که بر قشر مستضعف جامعه است به خاطر بی تدبیری دست اندرکاران امور اقتصادی است.

به گزارش یزدرسا به نقل از میبد خبر، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمود کارگر در جمع نمازگزاران جمعه این هفته میبد با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها در رابطه با مسایل اقتصادی توصیه و رهنمود داشتند، بیان داشت: متاسفانه دست اندرکاران اقتصاد کشور اینجا تبعیت نکردند و این حال و روز ماست.

وی افزود: فشار اقتصادی امروز که بر قشر مستضعف جامعه است به خاطر بی تدبیری دست اندرکاران امور اقتصادی است البته نباید منکر خدمات دولتهای مختلف در طول این سالها شد و این خدمات باعث پیشرفت کشور شده است اما آنها در بخشهایی کم گذاشتند و در بخشهایی هم بی تدبیری کردند.

حجت الاسلام کارگر امید 5 ساله مسئولان را به سرمایه گذاری دشمن و غربیها در کشور را نمونه ای بارز از این بی تدبیری ها عنوان کرد و گفت: بجای امید دولت به غرب باید نقدینگی های موجود در کشور را به سمت تولید، کشاورزی و راههای صحیح هدایت می شد. اگر این ملت حمایت شده و اقتصاد مقاومتی در مملک پیاده شود کشور ما گلستان می شود. در حلیکه نه درآمد و نه واردات ما کمتر شده باز هم این وضع بازار، سکه، ارز و اقتصاد ماست.

امام جمعه موقت میبد ادامه داد: وقتی با بی تدبیری 60 تن طلای کشور که پشتیبان پول ملت است تبدیل به سکه شده و در اختیار عده ای رانت خوار و ثروتمند قرار می گیرد ارزش پول پایین آمده و مشکلات اقتصادی بوجو.د می آید.

وی با بیان اینکه با این اوضاع هنوز ناامید نیستیم، ابراز داشت: کشور ثروتنمد ما دارای منابع انسانی ارزشمند، درآمد خوب و معادن است اما در حال حاضر کشور نیازمند یک تیم اقتصادی است که به ملت باور داشته باشند. تیم اقتصادی کنونی موفق نبوده و دولت باید برای ترمیم آن اقدامی کند. در این راستا مجلس نیز به کمک دولت آمده و قوه قضاییه نیز ضمن برخورد با با فساد و مفسدین اقتصادی آنهایی را که باعث این مشکلات شده اند حساب کشی کند.

حجت الاسلام کارگر با اشاره به اینکه برای زیارت عتبات ارز نمی دهند، ابراز تاسف کرد: متاسفانه دولت برای سفر به کشورهای غربی 1000 یورو و کشورهای همسایه به جز عراق 500 یورو ارز اختصاص می دهد. 

وی راه حل مشکلات امروز کشور را تیم اقتصادی قوی دانست که به ملت اعتماد داشته باشند.

امام جمعه موقت میبد در پایان در خصوص پیام امروز غدیر اظهار داشت: پیام امروز غدیر تبعیت از رهبری و ولایت پذیری است. در این راستا دولت، مجلس و ملت همه باید ولایت پذیر بوده و از رهنمودهای رهبری تبعیت کنند و تا زمانیکه مسئولین حرف مقام معظم رهبری را گوش دهند ملت نیز پای آنها می ایستند. ان شا الله با توکل به خدا و عمل به رهنمودهای رهبری از مشکلات عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام/اد

 
آدرس کوتاه :