شناسه : 38681335
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد:

مشکلات دارویی بیماران کرونایی طی روزهای آینده حل خواهد شد


محمود نوری شادکام گفت: معاونت دارو و غذا دانشگاه علوم پزشکی یزد با جدیت دنبال این است تا داروی مورد نیاز بیماران مبتلا به کرونا را تأمین کند.

به گزارش یزدرسا، محمود نوری شادکام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: هفته قبل واقعا مشکلات جدی را در بحث تأمین دستگاه‌های کمک‌تنفسی اکسیژن و داروهای مورد نیاز بیماران داشتیم، منتها با همت همه مسئولان، مردم و خیرین و همچنین شرکت‌های صنعتی و معدنی در استان بخش قابل توجهی از نیازهای تجهیزاتی بیمارستان‌ها مرتفع شده است و در حال حاضر در زمنیه دستگاه‌های کمک‌تنفسی مشکل جدی نداریم.

وی افزود: نیاز بیمارستان‌ها به 30 تن اکسیژن روزانه بود که با همت همگان تا حد زیادی تأمین شد و در این زمینه خیلی کمک شد، اما همچنان باید در این زمینه دقت و مراقبت داشته باشیم تا مشکلی پیش نیاید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار داشت: مشکل کنونی ما که مشکل همه کشور هم است، بحث تأمین دارو است که البته معاونت دارو و غذا دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با جدیت دنبال این است تا داروی مورد نیاز بیماران مبتلا به کرونا را تأمین کند و طبق قولی که داده شده قرار است طی یکی دو روز آینده در این حوزه نیز مشکلات حل شود.

نوری شادکام خاطرنشان کرد: همه مردم و مسئولین همت کردند و از نظر ابتلا به کرونا در حال حاضر در وضعیت نسبتا پایداری قرار گرفته‌ایم. اگر قرار بود با همان وضعیت صعودی جلو برویم الان 1600 بیمار کرونایی روی تخت‌های بیمارستانی داشتیم و معلوم نبود چه وضعیتی پیش می‌آمد، اما در حال حاضر حدود 1200 بیمار روی تخت‌های بیمارستان‌های استان داریم.

وی تأکید کرد: مردم باید با همان جدیت کار را دنبال کنند و مراقبت لازم را داشته باشند و مسئولین نیز باید همچنان مراقبت داشته باشند تا بتوانیم از این موج عبور کنیم؛البته ما با تمام وجود تلاش می‌کنیم که بیماری روی زمین نماند اما در هر حال تعداد بیماران و به تبع آن مشکلات زیاد است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.