شناسه : 38684523
رئیس اتحادیه صنف آرایشگر بافق تشریح کرد

مشکلات صنف آرایشگر دربحبوحه کرونا


فتاحی از مسئولین ستاد کرونای شهرستان و استان خواست یک نگاهی هم به این صنف داشته باشند چون اکثر آرایشگرها تک شغله و برای مایحتاج خود دچار مشکل هستند.

به گزارش یزدرسا؛ مریم فتاحی رئیس اتحادیه صنف آرایشگران شهرستان بافق در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صبح بافق در خصوص تعطیلی این صنف و مشکلات آنها گفت: در موج اول کرونا در اواخر سال گذشته اولین صنفی بودیم که دستورالعمل آمد باید تعطیل کنید و حدود ۴۰ روز تمام آرایشگاههای مردانه و زنانه تعطیل شد.

وی در ادامه افزود: در موج سوم هم طبق نظر ستاد استانی کرونا اعلام شد که یک هفته این صنف باید تعطیل شود که بعد از اتمام مجددا تا پایان این ماه تعطیلی ما را تمدید کردند، این در صورتی هست که صنف های دیگر برای بازگشایی ساعت آغاز و پایان برای آن مشخص ولی متاسفانه این صنف را تعطیل اعلام کردند.

فتاحی در خصوص برنامه این صنف برای رعایت کامل پروتکل های بهداشتی نیز بیان داشت: اگر بخواهیم همه موارد را در نظر بگیریم این صنف نسبت به صنوف دیگر پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت می کنند. به مسئولین شهرستان اعلام کردیم و با صحبت هایی که با ستاد کرونای استان شد مجوز بازگشایی صادر و درمرحله اول به آرایشگاه‎های مردانه مجوز دادند و به برای آرایشگاه‎های زنانه هم اعلام شد با رعایت کامل پروتکل ها و نوبت دهی انجام شود.

رئیس صنف آرایشگران بافق تصریح کرد: به آرایشگرها هم اعلام کردیم که با جان مردم سروکار دارید و تا جایی که می توانید رعایت کنید و خوشبختانه همه آرایشگاه‎ها رعایت کردند و حتی صندلی های داخل آرایشگاه را هم جمع آوری وبا تماس تلفنی نوبت دهی انجام می شد.

وی اظهار داشت: تمام آرایشگاه‎های سطح شهرستان مواد ضدعفونی کننده داخل آرایشگاه‎ها قرار دادند و این هم را بگویم هزینه ای که برای تهیه مواد ضدعفونی کننده وسلامتی مردم می کنیم از هزینه آرایشگری هم بیشتر است ولی حفظ جان مردم برای ما مهم است. اکثر همشهریان هم وسیله شخصی برای اصلاح دارند و با یک وسیله مشترک اصلاح صورت نمی گیرد.

فتاحی از مسئولین ستاد کرونای شهرستان و استان خواست یک نگاهی هم به این صنف داشته باشند چون اکثر آرایشگرها تک شغله و برای مایحتاج خود دچار مشکل هستند و تسهیلاتی را هم برای این صنف زحمتکش در نظر بگیرند و یا اینکه آرایشگاه‎های مردانه و زنانه را مجوز بازگشایی تا ساعت مشخصی بدهند.

وی در پاسخ به این سوال که مسئولین برای رفع مشکلات مالی شما چه اقداماتی انجام داده اند بیان داشت: نزدیک عید دوماه تعطیل کردن وقول وام وکمک هم دادند اما دریغ از یک ریال. همان تسهیلات کرونایی که دولت تثبیت کرد گفتند اول به کارفریان تعلق می گیرد درضمن مبلغ وام ناچیز بود. متاسفانه چک های آنها هم در پیک اول برگه شد. ماتابع دستورات قانون هستیم ولی این صنف هم مشکلاتی دارند.

فتاحی ضمن تشکر از مدافعان سلامت و کادر درمان در پیشگیری از ویروس منحوس کرونا پیشنهادی هم داشت و گفت: پیشنهادم این است که اگر امکان دارد طبق مرحله اول و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نوبت دهی مجوز بازگشایی این صنف را بدهند واگر امکان بازگشایی به صورت کامل نباشد شیفت بندی کنند واگر بازهم هیچکدام مقدورنبود تسهیلات با درصد پایین همراه با تنفس و بدون محدودیت که به همه تعلق بگیرد تا مرهمی بر درد تعطیلی های آنها باشد.

رئیس صنف آرایشگران بافق در پایان خواهشی هم از آرایشگران زنانه ومردانه که بدون مجوز مشغول بکار هستند داشت و افزود: همکاران برای گرفتن پروانه کسب اقدام تا در بازرسی‌های پیش رو دچار مشکل نشوند وهمچنین کسانی که اعتبار پروانه کسب آنها روبه اتمام یا تمام شده است نسبت به تمدید پروانه اقدام کنند که اگر تاریخ آن بگذرد به منزله ابطال پروانه کسب می باشد.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.