شناسه : 38431836

مشکلات و راهکار تعمیر پکیج


با رسیدن فصل پاییز و زمستان، یکی از مواردی که توسط خانهداران باید انجام شود، سرویس و تعمیر پکیج، پیش از رسیدن اولین موج سرما است. در صورت بیتوجهی به این مورد، سرمای نامطلوبی را در حین زمستان تجربه خواهند کرد.

یکی از مسائل مهم در زندگی روزمره کنونی ما، سیستم‌ها گرمایشی و سرمایشی است که منجر به رفاه بیشتر ما می‌شوند. از جمله این سیستم‌ها، موتورخانه، گرمایش از کف، چیلرها، آبگرمکن و پکیج است.

در خانه‌هایی که نوساز و مدرن هستند و قادر به پرداخت هزینه‌ها هستند، پکیج یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانند انتخاب کنند. به خصوص اگر مساحتی کمتر از 150 متر مربع دارند.

با رسیدن فصل پاییز و زمستان، یکی از مواردی که توسط خانه‌داران باید انجام شود، سرویس و تعمیر پکیج، پیش از رسیدن اولین موج سرما است. در صورت بی‌توجهی به این مورد، سرمای نامطلوبی را در حین زمستان تجربه خواهند کرد.

با تعمیر پکیج خود در زمان مناسب توسط تعمیرکار پکیج، با خیالی آسوده وارد پاییز و زمستان شوید.

مشکلات رایج پکیج

اول از همه باید بررسی کنید که سوخت پکیج شما چیست. این روزها پکیج‌ها متناسب با مناطقی که استفاده می‌شوند، از سوخت‌های مختلفی استفاده می‌کنند؛ اما با توجه به بررسی‌های ما، پکیج برقی بیش از پکیج‌های گازی خرابی دارد.

اگر سیستم گرمایشی ساختمان شما پکیج است، حتما یک بار مواردی مشابه زیر را تجربه کرده‌اید.

  • روشن نشدن یا خاموش شدن ناگهانی پکیج
  • گرم نشدن آب
  • کاهش فشار آب
  • نشتی و چکه آب
  • سرد بودن رادیاتور و شوفاژ
  • صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن
  • نمایش کد ارور بر روی نمایشگر دستگاه

 

وجود نقص در قطعات پکیج، منجر به بروز مشکلات بالا در دستگاه شما شود. همچنین در نظر داشته باشید که عمر دستگاه شما، متناسب با برند پکیج متفاوت است. اگر پکیج باکیفیت نباشد، یا اگر سال‌هاست از پکیج استفاده می‌کنید، اختلال در عملکرد آن عجیب نخواهد بود. شما دست از تلاش برای تعمیر پکیج خود برندارید.

 

عیب یابی و تعمیر پکیج به کمک کد خطا و ارورهای آن

در صورت بروز خرابی در پکیج، ابتدا فشار بار پکیج را بررسی کنید. در صورتی که کمتر از 1 بود، به معنای وجود مشکلی در پکیج است.

 اگر پکیج شما دارای نمایشگر است، کد خطای آن را بررسی کنید. اگر می‌توانید کد خطای پکیج را تشخیص دهید، علت نمایش آن را می‌توانید بیابید.

کد خطا و علت بروز آن، در انواع برند و مدل‌های پکیج متفاوت است. اگر تمایل دارید خودتان پکیج را عیب یابی کنید، می‌توانید کد خطای پکیج و نام برند را در گوگل جستجو کنید و علت آن را مطالعه کنید.

در نظر داشته باشید که اگر در زمینه عیب یابی و تعمیر پکیج تجربه و آشنایی ندارید، از اقدام عملی برای تعمیر پکیج خود پرهیز کنید. در اکثر موارد، اقدامات خودسرانه برای عیب یابی، ایرادهای جدی‌تری را برای پکیج به وجود می‌آورد.

 

 

تعمیر پکیج تهران

در شهری مانند تهران، ممکن است دسترسی به تعمیرکار پکیج برای بسیاری از افراد فراهم نباشد. مواردی از قبیل آشنا نبودن با تعمیرکاران و متخصصین تعمیر پکیج تهران، نداشتن وقت کافی برای پیدا کردن تعمیرکار و تجربه‌های ناموفق در زمینه تعمیرات، ممکن است اقدام برای تعمیر و سرویس پکیج را به تعویق بیندازیم.

همچنین در تهران، برای تعمیرکار و درخواست کننده خدمات، نزدیک بودن تعمیرکار به ساختمان و منزل مزیت به شمار می‌رود.

خدمات تعمیر پکیج در تهران در مناطق انقلاب، آزادی، ولیعصر، پونک، ونک، شریعتی، هفت تیر، پاسداران و ... ارائه می‌شود.

 

قیمت تعمیر پکیج

به 2 دلیل اتحادیه تعمیر پکیج مانند سایر اتحادیه‌ها، نرخنامه برای تعمیرکاران ارائه می‌کند:

  • انواع پکیج با برندها و مدل‌های متفاوتی در بازار موجود است
  • عیب یابی و تعمیرات پکیج، از ساده تا سخت دسته بندی می‌شود.

به همین علت، نرخ ثابتی برای قیمت  تعمیر پکیج وجود ندارد. اما به این معنا نیست که هر تعمیرکاری بتواند برای خود نرخ تعیین کند.

تعمیرکار پکیج ابتدا باید عامل خرابی پکیج را شناسایی کند، سپس هزینه را به شما به صورت دقیق اعلام می‌کند. اما بسیاری از تعمیرکاران باتجربه با شنیدن توضیحات شما می‌توانند قیمت تعمیر پکیج را به شما به صورت تقریبی اعلام کنند. به عنوان مثال هزینه تغییر فصل تابستان به زمستان پکیج با هواگیری، هزینه‌ای کمتری نسبت به قیمتت  تعویض مبدل پکیج دارد.

بر اساس نرخنامه اتحادیه، هزینه ایاب ذهاب برای خدمات با هزینه کم تر از 40 هزار تومان توسط تعمیرکار دریافت می‌شود.

 

تفاوت تعمیر و سرویس پکیج

برای درک تفاوت تعمیر و سرویس پکیج، بهتر است که بدانیم سرویس پکیج چیست و شامل چه مواردی می‌شود.

همه وسایلی که روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم، به سرویس و بررسی سالانه یا ماهانه نیاز دارند. برای پکیج نیز، بازبینی قطعات دستگاه و عیب یابی سیستم گرمایشی هنگام سرویس پکیج مورد بررسی قرار می‌گیرد. اسیدشویی، هواگیری پکیج، بررسی و بازبینی محل نصب پکیج و محل قرارگیری لوله‌ها، بررسی عملکرد قطعات و بخش‌های مختلف پکیج، بررسی میزان فشار آب پکیج و تمیز کردن دستگاه از جمله اقدامات سرویسکار پکیج است.

پس می‌توان گفت سرویس پکیج اقدامی پیشگیرانه است که قبل از بروز مشکلات پکیج، انجام می‌شود.

به مرور زمان، پکیج و لوله‌های منشعب دچار گرفتگی و رسوب می‌شود. میزان رسوبات آن متناسب با سختی آب منطقه شماست. رسوبات تشکیل شده در پکیج و لوله‌های آب، عملکرد دستگاه را دچار مشکل می‌کند. بنابراین حداقل سالی یک بار، قبل از پاییز بهتر است برای رسوب گیری پکیج و سرویس کردن پکیج اقدام کنید.

 

دسترسی آسان به متخصصین

تا به اینجا، با اهمیت سرویس و تعمیر پکیج و عیب یابی آن آشنا شدید. پکیج این روزها در زندگی ما اهمیت زیادی دارد و در صورتی که دیدم مشکلی برای آن پیش آمده، باید سریعا اقدام به برطرف کردن مشکل پیش آمده کنیم.

اگر در شهرتان، با بهترین سرویسکار و تعمیرکار پکیج آشنایی ندارید؛ خدمت از ما در این زمینه به شما کمک می‌کند. خدمت از ما بازار آنلاین خدمات ایران، دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین در شهر خودتان را برای شما فراهم کرده است.

در هر ساعت از شبانه روز که باشد، در اپ یا سایت ما می‌توانید ثبت سفارش کنید و از متخصصین به رایگان قیمت بگیرید.

 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.