شناسه : 37630717
نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت:

مشکلات کشور از جایی آغاز شد که عده‌ای خواستند باورهای انقلابی را تغییر دهند


محمد باقر قالیباف گفت: دو گروه هستند که امروز مشکل ایجاد می‌کنند، کسانی که باورهای انقلابی خود را از دست داده‌اند، دوم کسانی که شعار برای انقلابی‌گری می‌دهند ولی شعار آنها توأم با عمل نیست و این ظلم بیشتری به انقلاب است.

به گزارش یزدرسا، محمد باقر قالیباف نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز  در مراسمی که در مسجد جامع رسول اکرم(ص) منطقه 21 (تهرانسر) تهران برگزار شد، اظهار داشت: در پیروزی انقلاب اسلامی یک شعار اساسی داشتیم و آن استقلال، آزادی جمهوری اسلامی بود.

قالیباف افزود: بر اساس نظر امام راحل ما، اساس کار انقلاب اسلام بوده و هست و اساس اسلام تشکیل حکومتی دینی است. امروز هم همه باید قدردان این نعمت باشیم که پس از چند صد سال مقاومت، مبارزه و تقدیم صدها شهید، در سایه یک نظام اسلامی و در سایه ولایت یک فرد فقیه جامع الشرایط زندگی کنیم و این نعمت بزرگی است که باید شکرگزار این نعمت باشیم.

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: شکر این نعمت تقویت و حفظ این نظام است، شکرگزاری این نعمت قوی‌تر کردن نظام جمهوری اسلامی ایران و تداوم راه امام راحل و شهیدان است.

وی ادامه داد: ما اگر می‌خواهیم بگوییم که حزب‌اللهی هستیم، بسیجی هستیم، انقلابی هستیم یا امثال اینها، خلاصه می‌شود در این یک جمله که هر کسی که بتواند کارآمدی دین در جامعه را به اثبات برساند؛ چنین فردی انقلابی است که به شعار مرگ بر آمریکا به‌صورت واقعی عمل کرده است.

قالیباف تصریح کرد: اگر خدای نکرده ما نتوانیم نظام را کارآمد نشان دهیم، به اساس این نظام که اسلام باشد ظلم کرده‌ایم. در عصری که دین تحقیر می‌شد و دین‌زدایی در جوامع رشد کرده بود امام راحل و شهیدان آمدند و دین را احیا کردند.

شهردار اسبق تهران افزود: شما ببینید اگر یکی از این تهدیداتی که تا کنون برای ما از طرف دشمن بوده، برای کشور دیگری رخ می‌داد از پای در می‌آمد، اما نظام جمهوری اسلامی ایران قدرتمند تا کنون در مسیر خود ایستادگی کرده است.

وی گفت: قریب به دو دهه است که سردار سلیمانی به تکیه بر قدرت مردم، آمریکا و ایادی آن را در منطقه زمینگیر کرده است که این هم از برکات و نعمات نظام جمهوری اسلامی ایران است.

قالیباف خاطرنشان کرد: نظام سلطه می‌گوید "با ما باشید تا قوی باشید"، ولی نظام ما می‌گوید؛ ما قوی می‌شویم تا آنها حقوق ما را به‌رسمیت بشناسند. نظام ما مبتنی بر فرهنگ قرآن و فرهنگ اهل‌بیت(ع) است.

فرمانده اسبق نیروی انتظامی گفت: کنار همه نقاط قوتی که داریم، در حوزه‌هایی خوب کار نکردیم از جمله حوزه اقتصاد که مشکلات زیادی هم داریم. برخی می‌گویند علت این مشکلات مبارزه ایران با نظام سلطه و در رأس آنها آمریکا است. آنها می‌گویند این نارسایی‌های اقتصادی به‌دلیل ایستادگی ما در برابر آمریکا است، این استدلال اشتباهی است.

وی ادامه داد: یک روزی در جهان اسلام مصر کشور باافتخاری بود، پس از داستان کمپ دیوید شما ببینید تا به امروز وضعیت استقلال فرهنگی و اقتصادی آن چگونه است. شما ببینید برخی کشورهای دلداده به آمریکا در قاره آمریکا جنوبی چگونه است.

قالیباف بیان کرد: از نظر ما مشکلات در کشور از جایی آغاز شد که کسانی آمدند و خواستند مبانی انقلاب اسلامی را تغییر دهند، کسانی که روحیه غرب‌زدگی دارند و واداده در برابر دشمن هستند. اینها کسانی هستند که با کم شدن روحیه انقلابی در خودشان به‌سمتی رفتند که گفتند "برویم با کدخدا کنار بیایم تا مشکلاتمان حل شود"، و این آغاز مشکلات ما است.

شهردار اسبق تهران گفت: اساس انقلاب اسلامی ایران ما مبتنی بر سنت‌های الهی است، دو عنصر مهمی که ما را امروز با چالش مواجه کرده، یکی فاصله گرفتن از فرهنگ انقلاب و دوم چالش مدیریتی در کشور است. ضعف مدیریت در کشور یکی از مشکلات اساسی ما هست.

قالیباف ادامه داد: زمانی که منطبق بر باورهای انقلابی حرکت کنیم مردم را به میدان می‌آوریم؛ اما امروز مردم از صحنه‌های مختلف تصمیم‌گیری دور ماندند، امام راحل فرمودند اساس این نظام این است که مردم تعیین کننده سرنوشت خودشان باشند.  

وی با ابراز به اینکه "بخش بزرگی از اقتصاد ما دولتی است و مردم در آن نقشی ندارند"، گفت: رهبری گفتند انتخابات یک فرصت است برای مردم تا بتوانند در سرنوشت خود تأثیرگذار باشند.

شهردار اسبق تهران اضافه کرد: برخی از مردم می‌گویند "بعد از انتخابات دیگر کسی حرف ما را نمی‌شنود"، درست هم می‌گویند. اما بر اساس قانون مجلس، این 290 نفر نماینده‌ای که توسط مردم انتخاب می‌شوند باید تبلور و مظهر اقتدار مردم برای رسیدن به خواست مردم باشند.

قالیباف تصریح کرد: این‌که امام فرمود مجلس شورای اسلامی در رأس امور است برای این است که آنها نماینده کل مردم ایران هستند و وکیل المله هستند نه وکیل الدوله. اما امروز متأسفانه چنین چیزی را در مجلس شاهد نیستیم، بنابراین مجلس امروز در رأس امور نیست.

وی با بیان اینکه انتخاب مردم مهم است، ادامه داد: اگر می‌بینیم که ضعف در مدیریت کشور وجود دارد و انتخابات پیش‌ِرو را فرصتی برای تغییر می‌دانیم، پس باید با انتخاب‌های صحیح آغاز تحول در کشور را رقم بزنیم.

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در دوران دفاع مقدس فرماندهان شهید ما چه‌کسانی بودند؟ شهید همت کی بود؟ یک معلم ساده بود؛ شهید خرازی، شهید باکری و حتی شهید سلیمانی، اینها همه از مردم بودند و این نقش پررنگ مردم در میدان‌های نبرد بود که نتیجه‌بخش هم بود.

قالیباف اضافه کرد: در دوران خدمت در نیروی انتظامی و راه‌اندازی سامانه تلفنی 110، برخی از مردم گفتند "پلیس خدمت بزرگی را به ما کرد"؛ اما خیر چنین نیست. این شما مردم بودید که به پلیس خدمت کردید و به‌عبارت دیگر ما فقط امنیت را مردمی کردیم.

وی گفت: شما یادتان می‌آید که زمانی برای گرفتن یک گواهینامه رانندگی چه مشکلات و مراحلی را باید مردم پشت‌سر می‌گذاشتند ولی امروز همه این امور توسط خود مردم انجام می‌شود. در دوران شهرداری هم این کار را انجام دادیم و مردم را پای کار آوردیم.

شهردار اسبق تهران تصریح کرد: امام راحل گفتند دولت جاهایی که مردم می‌توانند کاری انجام دهند ورود نکنند، بلکه در حوزه‌هایی باید ورود کند که مردم قادر به انجام آن نیستند، ولی امروز شما ببینید دولت در امور مختلف هست و مردم حضور ندارند.

قالیباف تأکید کرد: نمایندگان مجلس باید دغدغه مردم را داشته باشند، کسی باید در مجلس باشد که در برابر ظلم ایستادگی کند، خواسته‌های مردم را پیگیری کند؛ باید کسی باشد که فرصت را در اختیار جوانان خلاق، مؤمن و انقلابی قرار دهد و البته بتواند کشور را از این خستگی نجات دهد.

وی با ابراز اینکه مجلس نباید چوب لای چرخ دولت گذارد، گفت: مجلس باید در حین کمک به دولت، مطمئن باشد که دولت در ریلی حرکت می‌کند که آن مسیر به‌نفع کشور و مردم باشد و اگر این‌طور نیست باید ریل‌گذاری صحیحی را برای دولت انجام دهد.

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: مجلس خوب و انقلابی باید گره‌گشای مشکلات مردم باشد و راهکارهای معقولی را پیشِ‌روی مردم بگذارد.

قالیباف گفت: این اولین و مهمترین انتخابات ما در گام دوم انقلاب است، بنابراین خواهش می‌کنم مردم کارنامه‌های افراد را طی چهل سال اخیر به‌خوبی بررسی کنند و ببینند که آیا این افراد در کارنامه خود عملگرا بودند یا صرفاً شعار مطرح کردند.

وی تصریح کرد: دو گروه هستند که امروز مشکل ایجاد می‌کنند، کسانی که باورهای انقلابی خود را از دست داده‌اند، دوم کسانی که شعار برای انقلابی‌گری می‌دهند ولی شعار آنها توأم با عمل نیست و این ظلم بیشتری به انقلاب است.

قالیباف اضافه کرد: امام راحل همیشه نگران این بود که در آینده نتوانیم غرب‌زده‌ها را از کشور بیرون کنیم و امروز ما گرفتار همین غرب‌زدگی هستیم.

شهردار اسبق تهران افزود: رهبری فرمودند ابتدا دشمن را بشناسید، ببینید نقشه آنها چیست و این‌که ببینید راه مبارزه با آمریکا چیست و گفتند که آن کار است و کار است و کار. اگر فقط شعار بدهیم آب به آسیاب ترامپ و ترامپی‌ها ریخته‌ایم.

وی بیان کرد: ما دیگر نباید در شهر خود فقیری داشته باشیم، این‌که امروز کارمند و کارگر ما امیدوار نباشد که خانه‌ای را خریداری کند و آرزویش ماندن در خانه‌ای کوچک اجاره‌ای باشد، تازه اگر مجبور نباشد که از شهر به حاشیه برود یا به روستای خود بازگردد.

قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم جمعه آینده آغاز تحولی اساسی در کشور برای کارآمد کردن و بهبود نظام اداری کشور باشد تا نماد قدرت مردم در مجلس شکل بگیرد و مردم شاهد تحولی جدی در شئونات زندگی خود باشند و باعث سربلندی بیشتر نظام شوند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :