شناسه : 38225136
امام جمعه شهرستان ابرکوه:

مشکلات کشور با مدیریت صحیح قابل رفع است/کمک‌های مومنانه تجلی روحیه انقلابی گری


حجت‌الاسلام حسینی گفت: باور ما این است که بحران اقتصادی در کشور ما معلول تحریم نیست، بلکه مشکل ما بحران مدیریت در بخش اقتصاد کشور بوده و هست.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری در روز عید قربان برای ملت ایران راهگشا و نقشه راه است گفت: بخش اول سخنان معظم له تمجید شایسته از ملت ایران بود که به صورت رزمایش معنوی کمکهای مومنانه خود را در طبق اخلاص گذاشتند و به یاری آسیب دیدگان مالی و اقتصادی از حملات ویروس‌ کرونا پرداختند، این ملت شایسته تمجید است که به حق از آزمون الهی در یاری رسانی به همنوع و هم وطن خود چه در حوادث و بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله و چه در بلایای غیر طبیعی مثل جنگ تحمیلی و یا امروزه درگیری با کرونا ، نشان داده و می دهد. 

وی ادامه داد: دراین میدان، پیش قراولان این ملت، پزشکان و پرستاران و کادر درمانی هستند که فداکار هستند و فداکاری آنان قابل تمجید و تقدیر است، رهبر معظم کمک‌های مومنانه مردم را انقلابی گری به معنای واقعی کلمه بیان کردند و معلوم است که انقلابی گری در حرف و شعار نیست بلکه در عمل خود را نشان می‌دهد. 

امام جمعه شهرستان ابرکوه با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بحث تحریم آمریکایی‌ها علیه ملت ایران، تحریم را یک جنایت آنهم جنایتی بزرگ که برای اهداف کوتاه مدت و میان مدت و بلندمدت آنان بسترسازی می‌کند دانستند، عنوان کرد: با این بیان بر همگان روشن می‌شود که رژیم قدّاره بند و قلدر آمریکا یک جنایتکار بزرگ بین المللی است و با جنایت کار نمی‌توان کنار آمد جز اینکه او را سر جایش نشاند.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: این جنایتکاران به موازات تحریم، تحریف را در دستور کار دارند چرا که تحریف حقایق موجب انحراف افکار عمومی از واقعیت‌ها شده و زمینه تحریم را ایجاد می‌کند. تحریف، ضربه به روحیه مردم می‌زند، به مردم نمی گویند در ایران بیت المال خواران را دستگیر و محاکمه می‌کنند، بلکه می گویند: از انقلاب چه خواستید و چه شد؟!. اینها نمونه های ضربه روحی است.

وی افزود: البته بنده در نماز جمعه هم تاکید کردم و حالا هم می گویم چون ظرفیت‌های مردم متفاوت است. پخش سریالی محاکمات مفسدان اقتصادی را که برای دشمن و افراد ساده لوح خوراک تبلیغاتی علیه نظام ایجاد کرده و می کند قبول ندارم و نمی‌دانم پخش تلویزیونی سیر دادگاه مفسدین اقتصادی چه دردی از دردهای مردم را دوا می‌کند؟ جز اینکه درد افزائی و آزردگی روحی را برای مردم در پی دارد.

حسینی با بیان اینکه خواب آشفته و بی تعبیر دیگر دشمن به ورشکستگی کشاندن دولت و کشور با متلاشی کردن اقتصاد کشور است، گفت: باور ما همچنان این است که بحران اقتصادی در کشور ما معلول تحریم نیست، چون چهل سال است در تحریم هستیم و ایران اسلامی صاحب ذخایر غنی و ظرفیت ثروت است، بلکه مشکل ما بحران مدیریت در بخش اقتصاد کشور بوده و هست و نمی‌دانم چطور می خواهیم با بحران مدیریت، مدیریت بحران کنیم.

 وی با بیان اینکه راه نجات کشور مماشات نیست، تصریح کرد: الان مانند زمان جنگ، بار مشکلات بر دوش طبقات محروم و ضعیف است، دولت باید به قشر آسیب پذیر سوبسید خاص و یا کالابرگ برای مواد غذایی و اقلام معیشتی بدهد تا بخش ضعیف ملت بیش از این دچار مشکل نشوند، شعار درمانی راه به جایی نمی‌برد و باید مسئولان با تکیه بر ظرفیت‌های داخل در جهت رفع مشکلات ملت نجیب ایران که به انقلاب و نظام و رهبری عشق می‌ورزند قدم بردارند و انقلابی عمل کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :