شناسه : 37931547
میرمحمدی:

مشکلات کشور با مطالبه گری جوانان قابل رفع است


منتخب مردم تفت و میبد در مجلس یازدهم شورای اسلامی در دیدار با دانشجومعلمان یزد بر لزوم مطالبه گری جوانان برای رفع مشکلات جامعه تاکید کرد.

به گزارش یزد رسا؛ روز گذشته جمعی از فعالین دانشجویی و دانشجو معلمان بسیجی پردیس‌های استان یزد طی نشستی با سیدجلیل میرمحمدی‌میبدی، نماینده منتخب مردم شهرستان‌های تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی دیدار کرده و به بیان نظرات و مسائل دانشجو معلمان استان پرداختند.

منتخب مردم تفت و میبد در مجلس یازدهم شورای اسلامی در این دیدار گفت: به شما اطمینان می دهم با تمام وجود و تمام ظرفیت نمایندگی مجلس جهت پیگیری مشکلات حوزه‌ آموزش‌وپرورش اقدام خواهم کرد. به آقای حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان نیز گفته ام، علی رغم آنکه رشته تخصصی‌ام آموزش و پرورش نیست، پای کار  حل مسائل آموزش و پرورش هستم.

میرمحمدی با اشاره به این مطلب که آموزش و پرورش طبق فرمایشات رهبری دارای جایگاهی بنیادین است، تصریح کرد: اگر بخواهیم انقلابمان را حفظ کنیم باید به آموزش و پرورش به عنوان دستگاه بنیادین نگاه ویژه ای داشته باشیم. 

وی خطاب به حاضران در جلسه گفت: از شما جوانان بسیجی و دغدغه‌مند تقاضا دارم  با تکیه بر ظرفیت های بسیج دانشجویی در سراسر کشور و مطالبه گری از تمامی منتخبین مجلس آینده آن ها را متقاعد کنید تا بحث آموزش و پرورش را جدی بگیرند.

 

نارضایتی دانشجومعلمان از عدم هماهنگی بین وزارت علوم و آموزش و پرورش

علی خیراندیش مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان یزد نیز در این دیدار عنوان کرد:  اهمیت آموزش و پرورش و مسائل مربوط به آن نظیر اجرایی شدن سند تحول بنیادین، خرید خدمات، خصوصی سازی ، معیشت معلمان و توجه ویژه به آموزش‌ و پرورش به عنوان دستگاه انسان‌ساز از جمله اصولی است که تمامی مسئولین و به خصوص نمایندگان مردم باید به آن اشراف داشته باشند.

وی گفت: عنایت به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در خصوص توجه هرچه بیشتر مسئولین به دانشگاه فرهنگیان و تعمق در اهمیت این مرکز به عنوان یگانه مرکز استراتژیک پرورش معلم به خودی خود مسئولیت مقامات در خصوص این دانشگاه را مشخص می کند.

خیر اندیش ابراز داشت: برخی سنگ اندازی‌های صورت گرفته در امر آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان نظیر عدم اعطای مجوز جذب هیئت‌علمی، عدم هماهنگی میان وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم در تخصیص سرانه ی غذایی و رفاهی مورد انتقادی جدی دانشجو معلمان است. البته این مساله مختص یزد نیست و وضعیت نامساعد پردیس های دانشگاه فرهنگیان در کل کشور موجب نارضایتی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان شده است.

وی با تشریح وضعیت  پردیس‌های استانی دانشگاه فرهنگیان یزد خواستار پیگیری طرح جامع ۱۰۰۳۱ شد و اظهار کرد: به موجب این طرح ۱۰۰ هکتار زمین مناسب  جهت ساخت پردیس های استان در اختیار دانشگاه فرهنگیان یزد قرار می گیرد و پیگیری برای به سرانجام رسیدن این طرح مطالبه جدی ما از مجلس آینده است.

نگاه سرمایه‌ای دولت‌ها به آموزش و پرورش، تاکید بر لزوم توجه به آموزش و پرورش به عنوان اولویت مجلس یازدهم و چرایی اهمیت دستگاه آموزش و پرورش در کشور از دیگر مباحثی بود که دانشجو معلمان استان به آن اشاره کردند.

انتهای پیام/

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.