شناسه : 38219138
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد:

مشکل تامین مسکن ایثارگران یزدی حل می‌شود


عباس زارع گفت: با حضور رئیس بنیاد شهید کشور در استان یزد با امضای تفاهمنامه مشکل زمین برای مسکن ایثارگران استان به طور کلی حل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار یزد رسا؛ حجت‌الاسلام عباس زارع پیش از ظهر امروز در ستاد ساماندهی اشتغال ايثارگران استان یزد گفت: استان یزد دارای بیش از 9هزار و 700 جانباز و 751 آزاده است و با یک ربع قرن سابقه در رتبه اول کنکور سراسری سهم جامعه ایثارگری آن از این اتفاق مبارک، دو هزار و 210 دانشجو است که قریب به 550 نفر از آنها در مقطع پزشکی و دکترا مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: 397 نفر از جامعه ایثارگر تحصیل کرده استان یزد تحت عنوان نخبگان شناسایی شدند که تحصیلات آنها در مقطع دکترا و بالاتر هستند، دستاورد این جامعه نخبه چاپ ده‌ها مقاله و کتاب‌های علمی در زمینه‌های مختلف و عرضه در مجامع علمی است که در سنوات گذشته ده‌ها جلد کتاب، چند صد مقاله و تعداد 196 مقاله علمی پژوهشی گوشه‌ای از دستاوردهای این گروه فرهیخته است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: در حال حاضر تعداد 27 نفر ایثارگر استان یزد جز هیئت علمی دانشگاه دانشگاه‌ای مطرح هستند و تعداد قابل توجهی از مدیران ارشد استان از جامعه ایثارگری بوده است که سرآمد آنها آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد جانباز و آزاده هستند.

زارع در خصوص مهم ترین فعالیت‌های بنیاد شهید استان گفت: از ده ماه گذشته و با پذیرش مسئولین بنیاد شهید استان قریب به 40 جلسه کاری با مدیران و مسئولان استان در محل بنیاد شهید برگزار شده است اولویت کاری تامین زمین برای جامعه هدف و حل مشکلات درمانی و اشتغال ایثارگران بوده است.

وی ادامه داد: با حمایت‌های ویژه استاندار و مساعدت‌های میر کل راه و شهرسازی استان، قدم‌های بسیار خوبی برداشته شده است و الان حدود 11 هکتار زمین جهت تامین مسکن بیش از 800 نفر از جامعه هدف در شهرستان‌های اردکان، ابرکوه، میبد، بافق، مهریز و بهاباد فراهم شده و در حال معرفی واجدین شرایط به مسکن و شهرسازی هستیم.

زارع تصریح کرد: برای اولین بار مدیریت ستادی و کلان بنیاد ایثارگارن با جدیت و اهتمام مدیر سازمان مشکل مسکن ایثارگران در دستور کار قرار گرفته است و امروز با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در استان با امضای تفاهمنامه مشکل زمین برای مسکن ایثارگران به طور کلی حل خواهد شد.

وی استفاده از نظرات نخبگان ایثارگر و برگزاری مختلف با ائمه جمعه در سطح استان، همچنین برگزاری جلسات مختلف با مدیران دولتی و بخش خصوصی در حوزه اشتغال و پرداخت بدهی‌های استان به مراکز درمانی از جمله فعالیت‌های بنیاد شهید استان بوده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد عنوان کرد: با شروع بیماری همه گیر کرونا، ستاد استانی فعال شد و با تلاش همکاران در ستاد استان، بیش از 70 هزار ماسک و 10 هزار مایع ضدعفونی کننده و 500 هزار دستکش در قالب 7 هزار بسته معیشتی تهیه شد و از طریق پست به دست ایثارگران استان رسید.

وی برقراری یک هزار و 500 تماس تلفنی در هر هفته با توجه به شیوع کرونا، انعقاد تفاهم نامه با بانک ملی برای ارائه تسهیلات به ایثارگران، اعزام ایثارگران به اردوهای چند روزه و ... از جمله برنامه‌های بنیاد شهید و ایثارگران است.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :