شناسه : 903377
خطیب جمعه بافق:


امام جمعه بافق خطاب به مردم شهرستان گفت: به خودتان اعتراض کنید که وحدت ندارید. طی ادوار گذشته نتوانستید یک نماینده بومی به مجلس شورای اسلامی بفرستید.

به گزارش خبرنگار یزد رسا از بافق، حجت الاسلام سید جواد سلیمانی در ابتدای خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان بافق با تبریک سالروز بعثت پیامبر اسلام (ص) ، گفت: پیامبران بزرگوار برای هدایت بشریت و تمییز دادن راه مستقیم از انحراف مبعوث شده اند. حضرت محمد مصطفی (ص) مردم را به سمت کرامت و تکامل سوق می داد.

وی ادامه داد: قرآن کریم می فرماید اگر فردی ، انسانی که خطاکار ، معتاد و یا گناهکار است را نجات دهد ، اجری معادل نجات تمام انسان های جامعه دریافت می کند.

امام جمعه بافق تصریح کرد: هرجا حرف از تفرقه و نفاق باشد ، شیطان حضور دارد. پیامبر اکرم (ص) برای ایجاد وحدت بین مسلمانان مسجد ساخت.

وی با بیان اینکه "جامعه باید وحدت داشته باشد" ، خطاب به مردم بافق اظهار داشت: به خودتان اعتراض کنید که همبستگی ندارید و نه به مسئولان. طی این سال ها نتوانستید یک نماینده از خود به مجلس شورای اسلامی بفرستید. مشکل ما این است که انسجام نداریم و تا وقتی وحدت نباشد ، پیشرفتی حاصل نمی شود.

سلیمانی در ادامه به حضور گسترده مردم در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی (ره) اشاره کرد و بخشی از نکات مهم بیانات مقام معظم رهبری در این مراسم را یادآور شد.

این روحانی در رابطه با برنامه غنی اسلام در برطرف سازی فقر در جامعه گفت: اگر مواردی چون پرداخت صدقه ، کفاره ، خمس ، زکات ، نذر ، انفاق و … از سوی مردمانی که حائز شرایط هستند فراموش نمیشد ، دیگر شاهد وجود فقر در جامعه نبودیم.

وی به انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و بیان داشت: هر کس به نظام جمهوری اسلامی اعتقاد دارد ، باید در روز انتخابات پای صندوق های رای حضور پیدا کند. هرچند تمامی نامزدها تائید شده هستند ولی نباید در انتخاب نامزد اصلح دچار تردید شد. با فکر و اندیشه ، شخصی که در عین توانمندی بیشترین قرابت با ولایت را دارد ، انتخاب کنید.

امام جمعه بافق انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را یادآور شد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شورای اسلامی شهر توانایی انجام خیلی از امور را دارد ، مردم باید دقت داشته باشند تا افرادی انتخاب شوند که هم متدین و هم دارای تخصص باشند.

وی در پایان با اشاره به آستانه فرارسیدن ایام ولادت حضرت امام حسین (ع) ، حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت امام سجاد (ع) ، این اعیاد فرخنده را تبریک گفت.
آدرس کوتاه :