شناسه : 38460593
سرپرست شبکه دامپزشکی اشکذر اعلام کرد

معدوم‌سازی قریب به ۷هزار کیلو گوشت مرغ تاریخ گذشته در اشکذر


شریعتمدار از کشف و معدوم‌سازی ۶۷۹۰ کیلوگرم آلایش خوراکی طیور و مرغ بسته بندی تاریخ مصرف گذشته در یکی از کشتارگاه های طیور این شهرستان خبر داد.

به گزارش یزدرسا، جلال الدین شریعتمدار سرپرست شبکه دامپزشکی اشکذر، از کشف و معدوم‌سازی ۶۷۹۰ کیلوگرم آلایش خوراکی طیور و مرغ بسته بندی تاریخ مصرف گذشته در یکی از کشتارگاه های طیور این شهرستان خبر داد.

وی در این مورد تصریح کرد: در راستای تامین و حفظ امنیت غذایی بهداشت و سلامت عمومی جامعه، مقدار ۶۷۹۰ کیلوگرم آلایش خوراکی طیور و مرغ بسته بندی تاریخ مصرف گذشته و با شرایط نگهداری نا مناسب در یکی از کشتارگاه های طیور اشکذرکشف و ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی اشکذر افزود: اکیپ نظارت این شبکه در بازدید از سردخانه یکی از کشتارگاه‌های طیور موفق به کشف و توقیف این مقادیر گوشت مرغ و آلایش خوراکی بسته‌بندی و پس از تنظیم صورتجلسه پرونده به مراجع قضایی تحویل شد.

شریعتمدار خاطرنشان کرد: این فراورده‌ها به ‌علت رعایت نکردن تاریخ مصرف و شرایط نگهداری مناسب دچار تغییر رنگ، بوی نامطبوع و تغییرات ارگانولپتیک شده بود.

وی ادامه داد: سردخانه های این کشتارگاه باید شرایط و ضوابط مناسب جهت نگهداری گوشت مرغ را مراعات می‌کرد تا این محموله دچار فساد نشود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.