شناسه : 36225838
امام جمعه یزد:


امام‌جمعه یزد با اشاره به اینکه زیربنای اقتصاد و فرهنگ کشور نیاز به اصلاح دارد و ساختار آن باید بر مبنای مبانی اسلامی باشد، افزود: در شرایط کنونی همه اقشار باید با وحدت و همدلی در مسیر حل معضلات و تعالی کشور حرکت کنند.

به گزارش یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر یزد بابیان اینکه شریعتی که امروز به دست ما رسیده به‌واسطه جان‌فشانی‌ها و ایثارگران بسیاری از صدر اسلام تاکنون، حفظ‌شده متذکر شد: همه تلاش دشمنان ما نیز همین است که این شریعت و مبانی ناب اسلامی را از ما بگیرند و جامعه را از خدا و احکام الهی دور کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد ظلم‌ستیزی، مبارزه با استکبار و عدالت و محبت را از مبانی اسلام دانست و افزود: استکبار جهانی، اسلام ناب محمدی و پیروان این شریعت را سد راه اهداف پلید خود می‌بیند و به دنبال این است تا مردم کشور را از اسلام حقیقی جدا کند.

ناصری بابیان اینکه عنایت ویژه خداوند دلیل عزت و اقتدار ایران اسلامی و ناکام ماندن فتنه‌های دشمنان بوده، خاطرنشان کرد: قدرت و خواست خداوند این بود که انقلاب سرافراز بماند و مردم نیز لشکریان خداوند هستند و اگر عنایت الهی نبود این انقلاب در اوج عزت به چهل‌سالگی نمی‌رسید.

وی خطاب به مسئولین و اقشار مختلف مردمی یادآور شد: این وعده الهی است که کسانی که در مسیر حق حرکت کنند و زیر بار ظلم و زورگویی‌های استکبار و دشمنان الهی نروند، یاری می‌شوند و دشمنان آن‌ها ناکام می‌مانند.

خطیب این هفته نماز جمعه یزد در این راستا اضافه کرد: همه باید به این موضوع توجه کنیم که نباید باکم کاری و گران‌فروشی و سخت گرفتن بر مردم آن‌ها را نسبت به انقلاب اسلامی بدبین کنیم، چراکه چنین اقدامی در حقیقت خیانت به شریعت و کسانی است که باجان فشانی، این دین و انقلاب را به دست ما رساندند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بابیان اینکه در کنار وعده الهی، تاریخ نیز به ما نشان داده که حق پایدار است و باطل علی‌رغم جولانی که می‌دهد به پایان می‌رسد؛ اظهار داشت: صبر و پایداری در مسیر حق در طول این چهل سال عزت و پیشرفت را برای کشور به همراه داشته و تداوم این مسیر است که دشمن را ناامید و توطئه‌های استکبار را خنثی می‌کند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه کسانی که دغدغه دین‌دارند و پای علم امام حسین (ع) سینه می‌زنند و عزاداری می‌کنند باید در عمل نیز امام‌حسینی باشند، عنوان کرد: درس مکتب اهل‌بیت اطهار این است که در همه اعمال و کردار خود باید رضایت و خواست خداوند را در نظر بگیریم نه اینکه به منفعت‌های شخصی و حزبی خود اولویت بدهیم.

این استاد حوزه علمیه بر ضرورت اصلاح ساختار اقتصادی و فرهنگی کشور نیز اشاره کرد و متذکر شد: زیربنای اقتصاد و فرهنگ کشور نیز باید الهی و مبتنی بر احکام و دستورات دینی باشد چراکه تنها حرکت در این مسیر است که سعادت جامعه را به دنبال خواهد داشت.

ناصری بابیان اینکه ایران اسلامی هم ازنظر منابع خدادادی و هم ازنظر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نیروی انسانی، کشوری غنی و بی‌نظیر در دنیا است، افزود: متأسفانه این منابع به‌خوبی مدیریت نمی‌شود و از آن‌ها استفاده مطلوب و بهینه نمی‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به سفر بشار اسد به تهران دیدار او با مقام معظم رهبری و مسئولین کشوری، اذعان کرد: آمریکا در این مدت در تلاش بود تا سوریه را از جبهه مقاومت جدا کند و مردم و مسئولین این کشور به ایران بدبین کند اما این سفر که بار دیگر باعث یادآوری اقتدار و پیروزی جبهه مقاومت شد، آمریکا را نیز امید کرد.

امام‌جمعه یزد همچنین با اشاره به حمایت‌های آل سعود از اقدامات خرابکارانه و آشوب‌طلبانه منافقین در کشور، عنوان کرد: منافقین و بدخواهان این مردم و کشور هرگاه دست گدایی به سمت مزدوران آمریکا و آل سعود دراز می‌کنند، درازای پولی که دریافت می‌کنند و برای خوش‌خدمتی به اربابان مستکبرشان دست به خرابکاری و فتنه‌انگیزی می‌زنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با تأکید بر ضرورت هوشیاری مردم در برابر این توطئه‌ها و فضاسازی‌های رسانه‌ای و شایعه‌سازی‌های دشمنان، یادآور شد: مردم ما نشان داده‌اند که هرگز به خاطر مشکلات اقتصادی در برابر دشمنان سر خم نمی‌کنند و زیر بار ذلت نخواهند رفت.

اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری و تأکید بر ضرورت تبیین آن برای اقشار مختلف جامعه به‌خصوص نسل جوان کشور و گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران و تجلیل از مقام مادران شهدا از دیگر مطالب مطرح‌شده توسط آیت‌الله ناصری در نماز جمعه این هفته شهر یزد بود.
آدرس کوتاه :