شناسه : 37782480
در سال 98 اتفاق افتاد


مدیران ارشد قضایی استان یزد در سال جاری، با بیش از 22هزار نفر از مراجعین به دادگستری ملاقات چهره به چهره داشتند.

به گزارش یزدرسا؛ مدیر روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان یزد در این رابطه گفت: این تعداد ملاقات مردمی در سال98 توسط 26 مقام ارشد قضایی در استان انجام شده است که نسبت به سال گذشته نزدیک به 11 درصد رشد داشته است.

حسین عباس زاده، افزود: در مرکز استان، یک بخش از ملاقات ها در دادگستری کل استان توسط رئیس کل دادگستری، قائم مقام رئیس کل و معاون قضایی انجام گرفته است و بخش دیگری نیز توسط رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب یزد و دادستان مرکز استان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: رئیس کل دادگستری استان یزد یکی از اولویت‌های کاری خود را به ملاقات چهره به چهره با مردم تعیین نموده و همین رویکرد، گره‌های بسیاری را از گرفتاری‌های مردم گشود به طوریکه در برنامه بازرسی از حوزه‌های قضایی که در سال گذشته صورت پذیرفت، یکی از برنامه های بازررسی ملاقات با مردم شهرستان های استان در محل دادگستری بود .

عباس زاده با اشاره به مراجعه برخی از افراد با مشکلات قضائی به دفتر نماینده ولی فقیه در استان گفت: جهت رفاه حال ملاقات کنندگان و تسریع در امور، رئیس کل دادگستری استان در برخی از ایام با حضور در بیت نماینده محترم ولی فقیه در استان  ودر حضور ایشان برای چند ساعتی با مراجعان ملاقات و دستور مقتضی را صادر می نمایند.

این مقام مسئول از دیدار بدون واسطه با مردم به عنوان یک راهبرد مدیریتی و نظارتی یاد کرد و  ابراز داشت: در حال حاضر همه رؤسای دادگستری و دادستان‌های شهرستان‌های استان یزد، یک زمان مشخص در طول روز و یا هفته را برای ملاقات با مراجعین اختصاص داده اند.

وی خاطرنشان کرد: گرچه در اواخر سال گذشته و شرایط کنونی کشور به واسطه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا  هر گونه تجمع ممنوع و به تبع ملاقات های عمومی لغو گردید اما دستگاه قضایی همواره آماده است تا شنوای درد و دل های و دغدغه های مردمی باشد.

مدیر روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان یزد، ایجاد سامانه ثبت نام غیر حضوری و اخذ نوبت الکترونیک را اقدامی برای تسهیل کار مراجعین عنوان کرد و گفت: سایت دادگستری استان یزد با آدرس http://dadgostari-yz.ir  سامانه اخذ نوبت برای ملاقات مردمی ایجاد شده است که با بازگشت کشور به شرایط نسبت به ثبت نام برای ملاقات حضوری با مقام های ارشد قضایی استان اقدام خواهد کرد.

گفتنی است ملاقات مردمی رئیس کل دادگستری یزد چهارشنبه هر هفته برگزار می‌شود و سامانه نوبت دهی برای ملاقات که بر روی سایت دادگستری راه اندازی شده است هر سه شنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۳ درخواست‌ها برای ملاقات با مسئولین ارشد قضایی استان را ثبت می کند که متأسفانه در حال حاضر به علت محدودیت های ایجاد شده به واسطه ویروس کرونا این ثبت نام انجام نمی گیرد.
آدرس کوتاه :