شناسه : 37962112
در بازرسی‌های جهاد کشاورزی مشخص شد


در بازرسی‌های جهاد کشاورزی مروست مشخص شد که ملخ‌ها بومی بوده و مهاجر نیستند و خطری محصولات کشاورزی را تهدید نمی‌کند.

به گزارش یزدرسا، شب گذشته فیلمی در فضای مجازی با عنوان ورود ملخ‌ها به شهر مروست منتشر شد و موجی از نگرانی را در بین اهالی این شهر که عمدتا کشاورز هستند به وجود آورد.

در این راستا جهاد کشاورزی مروست با توجه به اهمیت این موضوع بحث بازدید و رسیدگی به این مسئله را در دستور کار خود قرار داد.

در بازدید کارشناس حفظ نباتات این شهر از شهرک صنعتی و مزارع اطراف مشخص شد که ملخ‌های موجود از نوع ملخ‌های بومی هستند که با بارندگی‌های مناسب بهاره و مساعد شدن شرایط اقلیمی باعث افزایش زادوولد آنها شده و با بالغ شدن آنها و به دست آوردن قدرت پرواز در شب به سمت نور جلب شده و در زیر نور جمع می‌شوند.

در گزارش جهاد کشاورزی مروست آمده است که ملخ‌های مشاهده‌شده از نوع ملخ‌های مهاجر و مهاجم نیستند و در حال حاضر در چاه‌های اطراف مشاهده نشده و هیچ‌گونه خطری مزارع کشاورزی را تهدید نمی‌کند.

لازم به ذکر است که جهاد کشاورزی مروست به‌طورجدی ملخ‌های بومی اطراف شهر مروست و ملخ‌های شکم بادمجانی دهستان ایثار را رصد کرده و آماده هرگونه اقدام و مبارزه با این آفات در صورت خسارت می‌باشد.

همچنین از کشاورزان درخواست شده است در صورت مشاهده این آفات در اطراف مزارع کشاورزی موارد را سریع به جهاد کشاورزی اعلام کنند.

انتهای پیام/
 
آدرس کوتاه :