شناسه : 38206372
فرماندار بهاباد مطرح کرد

ممنوعیت ذبح دام در روز عید قربان در بهاباد


محمد مهدی خانی زاده بهابادی گفت : با توجه به شرایط حساس بیماری ویروس کرونا ، افرادی که بدون هماهنگی با دامپزشکی اقدام به کشتار دام در روز عید قربان نمایند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

به گزارش خبرنگار یزدرسا از بهاباد؛ محمد مهدی خانی زاده بهابادی گفت : با توجه به شرایط حساس بیماری ویروس کرونا ، افرادی که بدون هماهنگی با دامپزشکی اقدام به کشتار دام در روز عید قربان نمایند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

دبیرستاد پیشگیری ومقابله با ویروس کرونا دربهاباد اظهارداشت : با تصمیم ستاد پیشگیری و مقابله با کروناویروس شهرستان بهاباد به منظورحفظ سلامت همشهریان محترم و جلوگیری از  تجمعات غیر ضروری جهت پیشگیری از شیوع دوباره بیماری کرونا، کشتارگاه دام شهرداری بهاباد در روز عید قربان تعطیل می‌باشد.

فرمانداربهاباد تصریح کرد : افرادی که احشام پیش خرید نموده و حتما قصد کشتار در روز عید قربان را دارند، می‌بایست با دامپزشکی شهرستان هماهنگ نمایند که با نظارت دامپزشکی و بهداشت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت نوبت دهی که قبل از عید قربان شروع خواهد شد، اقدام به کشتار نمایند.

این مقام مسئول بیان داشت : پیشنهاد می‌گردد که امسال به دلیل مسائل بهداشتی مربوط به بیماری کرونا، هزینه قربانی برای اموات برای امور خیریه از جمله تأمین هزینه خرید وسایل پزشکی مورد نیاز بیمارستان حکیم بهابادی، خرید ماسک، خرید جهیزیه برای نیازمندان، کمک به ساخت ساختمان حوزه علمیه برادران و... نمایند. 

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :