شناسه : 36691726
نماینده بزرگترین حوزه انتخابی کشور:


نماینده بزرگترین حوزه انتخابی کشور گفت: مواضع مقتدرانه رهبری تمام معادلات غرب را بهم ریخت و این موضع گیری را هم حضرت امام(ره) در سال های 42،43،57 و در جنگ تحمیلی هم داشت و نتیجه گرفت.

به گزارش یزدرسا به نقل از صبح بافق؛ یادمان آبرومحله و شهید شاخص منطقه سبزدشت، سردار شهید محمدمهدی ابوطالبی و 20 شهید روستاهای باجگان و حسین آباد با حضور جمعی از مسئولین، خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و مردم شهید پرور منطقه سبزدشت شب گذشته در محل گلزار شهدای روستای باجگان برگزار شد.

در این مراسم محمدرضا صباغیان بافقی نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور گفت: باید به این سوال جواب دهیم که شهدا برای چه و باچه هدفی به جبهه ها رفته و شهید شدند؟ و چه چیزی را به سپرده و امروز مسئولیت ما چیست؟ و چه وظیفه وجوابی برای خانواده های شهدا داریم؟

وی در ادامه افزود: ما که نماینده مردم هستیم وظیفه سنگینی داریم و باید به اهداف شهدا نزدیک شویم واگر هر مسئولی یک تناسبی را ایجاد و اهدافی که شهدا داشتند را با اهدافی که امروز دنبال می کنیم بررسی کند به این نتیجه می رسیم که آیا ما یاد شهدا را گرامی می داریم یا اینکه فقط حرف می زنیم.

صباغیان اظهار داشت: احساس می کنم فاصله زیادی داریم ومتاسفانه از اهداف بلند فاصله گرفتیم و هرچه آسیب و ضربه ای می بینیم به خاطر فاصله ای است که گرفتیم و هرجا موفقیتی بوده به خاطر فاصله نگرفتن از اهداف شهدا بوده است.

وی به موضع گیری مقام معظم رهبری در مقابل ارسال نامه رئیس جمهور آمریکا توسط نخست وزیر ژاپن اشاره و بیان داشت: در این چندسال گذشته بحث تعامل با امریکا و غرب مطرح شد ولی چون از اصول اصلی فاصله گرفته شد نتیجه ای نگرفتیم، برجام را امضاء کردیم هرچه خواستند و گفتند زودتر به آنها دادیم ولی طرف مقابل استکبار یعنی زورگو است. نسخه استکبار جلوی آن ایستادن است ولی ما این موضوع را فراموش و این فراموشی میوه ومحصول آن عمل نکردن به راه و روش و هدف شهدا بود.

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز در اوج تحریم اقتصادی و مشکلات قرار داریم، ترامپ در دور قبل که بحث مذاکره رامطرح کرد چند کشورعربی را واسطه و برجام را امضا ولی نتیجه ای نگرفتیم. در دور جدید نیز کشور پیشرفته ای به نام ژاپن را فرستاد و از قبل ازهم ایران را تهدید کرد ولی یک موضع اقتدارگونه مقام معظم رهبری و نحوه صحبت ایشان کل تحلیل ها ومعادلات آنها را بهم ریخت. این موضع گیری را هم حضرت امام(ره) در سال های 42،43،57 و در جنگ تحمیلی هم داشت و نتیجه گرفت.

صباغیان در پایان گفت: یکی از اهداف شهدا موضع گیری قاطع در برابر دشمن است در بعضی از زمینه ها از آنها فاصله گرفتیم و داریم ضربه هم می خوریم و باید نقاط ضعف خود را تقویت کنیم.

انتهای پیام/ع.ع
آدرس کوتاه :