شناسه : 38908660
نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی:

موشک‌باران عین‌الاسد قدرت پوشالی آمریکا را به ملت های آزاده دنیا نشان داد


کامران غضنفری گفت: با حمله به عین الاسد بسیاری از کشورها و ملل آزاده دنیا فهمیدند که این خط ونشان کشیدن‌ها و قلدری‌های آمریکا پوشالی است.

کامران غضنفری نویسنده و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا پیرامون موشک‌باران پایگاه تروریستی آمریکایی عین‌الاسد توسط ایران بعد از شهادت سردار سلیمانی، گفت: در تاریخ چندین دهه معاصر برای اولین بار بود که کشوری در مقابل یک اقدام جنایتکارانه آمریکا می‌ایستد و پاسخ اقدام تروریستی و جنایتکارانه او را می‌دهد و رسما هم آن را به عهده می‌گیرد و با کمال قدرت اعلام موضع می‌کند.

وی افزود: ما شبیه به این را در چند دهه اخیر جایی نداشتیم که کشوری به خودش جرأت بدهد اینگونه جلوی آمریکا بایستد و یک اقدام او را تلافی کند و حتی برایش هم پیغام بفرستد که اگر بخواهی دست از پا خطا کنی و جواب بدهی با اقدامات وسیع‌تر جوابت را خواهیم داد.

تحلیلگر سیاسی اظهار داشت: جمهوری اسلامی هیمنه ابرقدرتی امریکا را شکست و جلویش ایستاد، البته آن جنایتی که آن‌ها مرتکب شدند خیلی بزرگ بود و ارزش حاج قاسم سلیمانی آنقدر است که این 200- 300 تلفاتی که آمریکا در عین‌الاسد داد ارزش‌شان اندازه یک لنگ کفش سردار حاج قاسم سلیمانی هم نبود و این واکنش ایران فقط در حد یک سیلی بود.

غضنفری با بیان اینکه این اقدام به مثابه فروریختن هیمنه ابرقدرتی امریکا بود، عنوان کرد: این اقدام ایران باعث شد که کشورها و ملل آزاده دیگر دنیا هم به خودشان این جرأت را بدهند و بدانند که می‌شود در مقابل آمریکا ایستاد؛ بسیاری از کشورها و ملل آزاده دنیا فهمیدند که این خط ونشان کشیدن‌ها و قلدری‌های آمریکا پوشالی است و می‌توان جلویش ایستاد و ضربه زد و او هم نمی‌تواند کاری انجام دهد.

وی اضافه کرد: البته نمونه‌های دیگری هم وجود دارد که جمهوری اسلامی، دولت آمریکا را تحقیر کرده است؛ از جمله در ماجرای سرنگون کردن گلوبال هاوک آمریکا در خلیج فارس که آنجا ما پیشرفته‌ترین هواپیمای ضدجاسوسی آمریکا را سرنگون کردیم و آن‌ها هم هیچ غلطی نتوانستند بکنند و بعد از آن هم رئیس‌جمهور آمریکا بخاطر اینکه ما هواپیمای دوم آن‌ها را نزدیم از ما تشکر کرد.

پژوهشگر سیاسی تأکید کرد: البته ما آن انتقام سختی را که مدنظر ملت مسلمان ایران و رهبر انقلاب است را هنوز نگرفتیم و آن ضربه اساسی که باید به آمریکا زده شود هنوز زده نشده است که آن هم زمانی است که آمریکا بساطش را از کل منطقه غرب آسیا جمع کند و مجبور به فرار شود و آن موقعی محقق می‌شود که آنقدر ضربات متوالی از نیروهای مقاومت در کشورهای مختلف منطقه دریافت کند و آنقدر تلفات بدهد تا مجبور شود از منطقه فرار کند که به حول قوه الهی در آینده نه چندان دور این مهم به وقوع خواهد پیوست.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.