شناسه : 38908980
شهردار بافق:

میدان خبرنگار شهر بافق در دهه فجر افتتاح می‌شود


سید علی نوروززاده گفت: اجرای ترافیکی میدان خبرنگار تا یک ماه دیگر کامل و در بهمن ماه به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش یزدرسا به نقل از صبح بافق، سیدعلی نوروز زاده شهردار بافق گفت: یکی از وظایف شهرداری در حوزه حمل ونقل، کنترل ترافیک هست تمام وظایف نهادی مثل شهرداری به سلامت مردم برمی گردد از توسعه و نگهداری بوستانها و فضاهای سبز ، مدیریت پسماند ، حمل و نقل و ترافیک و مدیریت ساخت وسازها که اهمیت بالایی در موضوعات سلامت دارد تا بحث های معابر، پیاده روها و سواره روها.

نوروززاده به کارهای انجام شده در حوزه حمل ونقل و ترافیک اشاره و تصریح کرد: یک سری بحث های کلان در معابر داریم از جمله شبکه معابر که طرح های تفضیلی و جامع را تعیین می کند و پس از آن تهیه طرح های اجرایی جهت روان سازی ترافیک ، احداث پارکینگها ، گذرهای عابر پیاده ، پلها و … است. اتفاقی که رخ می دهد و باعث ایجاد محدودیت می شود، تلاقی سواره رو و پیاده رو است و در حقیقت تلاقی وسایط نقلیه موتوری با عابران پیاده و البته اولویت حفظ جان مردم در این نقاط است.

نوروززاده اظهار داشت: البته اگر تمام مردم رعایت کنند نیازی به سرعت گاه و محدودکننده ترافیکی نیست، ولی مطمئنا همواره عده ای معدود و قانون شکن وجود دارند که به ناچار و برای حفظ سلامت و جان مردم لازم به ایجاد موانع و محدودیتهایی است . برای مثال اگر موتور سواری به پیاده رو وارد نشود نیازی به هزینه کرد گزاف جهت ایجاد موانعی در ورودی پیاده روها برای جلوگیری از ورود موتور و یا خودرو نیست. و البته برای فرهنگ سازی قاعدتا اعمال قانون نیز لازم است .

شهردار بافق به ترکیب اعضای شورای ترافیک اشاره و بیان داشت: اعضای شورای ترافیک شامل فرماندار به عنوان رئیس، معاون عمرانی فرماندار به عنوان دبیر، شهردار، روسای ادارات راه و شهرسازی و راهداری ، پلیس راه یا راهور به تناسب نوع تصمیمی که گرفته می شود، دادستان به عنوان ضابط قضائی و شورای شهر هستند. مصوبات شورای ترافیک لازم الااجرا و ضمانت اجرایی دارد، زمانی که طرحی تصویب می شود اگر شهردار یا هر ارگان دیگری وظیفه ای که به وی سپرده شده را انجام ندهد و اتفاقی رخ دهد شخص آن مسئول هم مقصر عدم انجام ندادن تکالیف است که باعث خسارت جانی و مالی به مردم شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: پلیس در سطح شهر مرتبا" پایش های لازم را انجام می دهد یکی از ابزارها این است که کارشناس ترافیک بررسی های لازم را انجام می دهد. پلیس هر تصادفی در سطح شهر رخ می دهد ثبت و ضبط می کند و در دوره های مشخص گزارش نقاط حادثه خیز اعلام می شود.

شهردار بافق در خصوص نامگذاری میدان شهید سلیمانی و علت نامگذاری این میدان نیز گفت: بافق در آینده براساس اتفاقاتی که در حال رخ دادن هست از سمت استان کرمان یک ورودی بسیار مهمی در حال شکل گیری هست.

شهردار بافق در خصوص طراحی میدان شهید سلیمانی نیز تصریح کرد: دو طرح برای این میدان ارائه شده که برخی اشکالاتی داشت و امیداریم تا قبل از پایان سال این طرح تکمیل وجهت اجرا به مناقصه گذاشته شود. و اجرای میدانی در این ابعاد هزینه بسیار زیادی دارد و حتما با کیفیتی که در شان این سردار بزگ و شهید والامقام هست اجرا شود.

وی ادامه داد: البته محوطه سازی میدان ها یکی از مواردی بوده که در این چند سال سعی کردیم یکی از نمادهای فرهنگی شهر باشد. میدان های شهدا، مادر، زکات، معلم، محمدتقی خان، شیخ محمدتقی بافقی و اکثر میدان ها میدان هایی بودند که خالی و نهایتا فضای سبز شده که لذا ساماندهی و برنامه ریزی و بعضی از آنها نیز افتتاح شد.

نوروزاده در پایان افزود: محوطه سازی میدان شهیدسلیمانی جزء ضروریاتی بود که کار و سعی شد با طراحی انجام شود. اجرای ترافیکی میدان خبرنگار تا یک ماه دیگر کامل و در بهمن ماه به بهره برداری خواهد رسید. زمانی که میدان شهید سلیمانی کلنگ آن زده شد چند میدان دیگر را در برنامه داشتیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.