شناسه : 39119447

میزان بارش‌های امروز در مناطق استان یزد


کارشناس هواشناسی گفت: سامانه ناپایدار جوی که امروز وارد استان یزد شد سبب شد که در برخی مناطق، بارش‌هایی را داشته باشیم.

قاسم راجی کارشناس هواشناسی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: سامانه ناپایدار جوی که امروز وارد استان یزد شد سبب شد که در برخی مناطق استان به ویژه ارتفاعات شهرستان‌های مهریز و تفت و همچنین سایر مناطق استان، بارش‌هایی را داشته باشیم.

وی اظهار داشت: این سامانه تا اواسط وقت امشب بر روی استان یزد فعال خواهد بود و به تدریج از استان خارج خواهد شد.

کارشناس هواشناسی افزود: بیشترین بارش‌های را که تا این لحظه گزارش شده است، علی‌آباد پیشکوه 10 میلیمتر، منشاد 8، مزرعه نو 5.5، چادرملو 4.6 و در فراغه 4.5 میلیمتر بوده است و در ایستگاه شهر یزد هم به میزان ناچیز بارندگی گزارش شده است.

راجی خاطرنشان کرد: برای سه‌شنبه و چهار شنبه آسمان استان صاف و تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود و پدیده جوی خاصی نخواهیم داشت؛ اما از عصر پنجشنبه با ورود سامانه ناپایدار جوی دیگری به استان یزد، ناپایداری‌ها را برای عصر پنجشنبه و همچنین روز جمعه پیش‌بینی می‌کنیم.

وی اضافه کرد: این ناپایداری‌ها به صورت بارش پراکنده باران در برخی مناطق استان به ویژه ارتفاعات و نواحی شمالی خواهد بود؛ همچنین وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و خاک را به ویژه برای مناطق مرکزی استان بخصوص برای روز جمعه پیش‌بینی می‌کنیم؛ ضمن اینکه با گذر این موج ناپایدار کاهش دما را هم در استان خواهیم داشت و از روز جمعه هوا کمی سردتر خواهد شد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.