شناسه : 38089038
مدیریت بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد:

میوه‌فروشی‌های یزد ملزم به ارائه فاکتور معتبر به مشتریان هستند


شریعتمداری مدیریت بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد گفت: چند سالی است که میوه‌فروشی‌های یزد ملزم به ارائه فاکتور معتبر به مشتریان هستند.

به گزارش یزدرسا، حسین شریعتمداری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نرخ‌های عمده‌فروشی در دو میدان شاهدیه و مرکزی را از طریق اتحادیه و فروشندگان میوه و تره‌بار هرروزه اعلام می‌شود که سقف افزایش درصد سود آن 20 تا 30 درصد است، گفت: در خصوص هندوانه، طالبی، موز و شمام و میوه‌هایی ازاین‌دست 20 درصد و مابقی میوه و تره‌بار هم 30 درصد سود را شامل می‌شود.

مدیریت بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد اظهار داشت: این قیمت میوه‌ها و سود آن هرروز به بازرس سازمان صمت و اتاق اصناف استان اعلام می‌شود و همکارانمان در بازرسی و نظارت صبح‌ها و عصرها از واحدهای سطح شهر بازرسی خواهند کرد و در صورت احراز تخلف، پرونده‌ها تکمیل و به تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.

وی بابیان اینکه واحدهای عمده‌فروش میدان تره‌بار ملزم به‌صورت‌حساب‌های معتبر با سربرگ و مشخصات آن واحد عمده‌فروشی برای مشتریان خرده‌فروش هستند، عنوان کرد: نرخ‌های اعلامی از سوی اتحادیه میوه و تره‌بار کار بسیار مناسب و خوبی است اما ارائه صورت‌حساب‌ها با سربرگ‌های مشخص سبب کنترل بهتر و شفاف‌تر می‌شود.

شریعتمداری با تأکید بر اینکه واحدهای خرده‌فروش سطح شهر باید برای مشتریان صورت‌حساب‌های معتبر صادر کنند ادامه داد: زمانی که صورت‌حساب از سوی عمده‌فروش با قیمت دقیق اعلام‌شده به خرده‌فروش داده شود و خرده‌فروش با سود مصوب اقدام به فروش میوه داشته باشد مشکلی نخواهد بود ولی اگر غیرازاین باشد و قیمت‌ها بیش از مبلغ اعلامی بود، با اشخاص خاطی برخورد خواهد شد.

مدیریت بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد در پایان بابیان اینکه در چند سال اخیر واحدهای خرده‌فروش ملزم به ارائه فاکتور برای مشتریان هستند افزود: برخی از واحدهای خرده پیگیر درج نام میوه در فاکتورها نشده‌اند که این مسئله هم باعث ایجاد تخلف می‌شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.