شناسه : 28447006
امام جمعه ابرکوه:

نامزدهای احراز صلاحیت نشده به قانون تمکین کنند / وابستگی فکری؛ خطرناک ترین وابستگی است


امام جمعه ابرکوه گفت: نامزدهای احراز صلاحیت نشده به قانون تمکین کنند.

به گزارش یزدرسا به نقل از سرو ابرکوه، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در خطبه های امروز نماز جمعه، اظهار کرد: ستاد انتخابات کشور از جمع انبوه ثبت نام کنندگان ریاست جمهوری 6 نفر واجد را صلاحیت معرفی کرد.


نامزدهای شورای شهر ابرکوه به وفاق برسند که آراء پراکنده نشود
حجت الاسلام حسینی ادامه داد: مردم عزیز به لطف خدا برنامه های داوطلبین را رصد خواهند کرد و به نامزد برنامه دار که در مراحل نظام اجرائی کشور از جاده انصاف و صبوری خارج نشود و حافظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب باشد.

خطیب جمعه ابرکوه بیان کردک همچنین مسئولین اجرائی بدانند حق هواداری از هیچ نامزدی را نداشته و نباید در نشست های سیاسی شرکت کنند که تخلف است.

وی با تاکید بر این مطلب که نامزدهای تأیید نشده قانون را تمکین کنند، گفت: هواداران نامزد ها در مراحل تبلیغاتی سعی کنند از بمب های خبری و موج سازی های دروغین، بد اخلاقی های تبلیغاتی و تخریب جریان مقابل پرهیز کنند.

حسینی با اشاره به تعداد زیاد کاندیداهای شورای شهر که تأیید صلاحیت شدند، تصریح کرد: حدود 40 نامزد شورای شهر در ابرکوه، موقعیت خود را ارزیابی کنند و با نامزدهای توانمندتر به وفاق و وحدت نظر برسند، تا آراء پراکنده نشود.


وابستگی مغزی؛ خطرناک ترین وابستگی است
وی در آستانه سالروز اعلام انقلاب فرهنگی به دستور امام خمینی (ره) خاطر نشان کرد: امام راحل می دانستند که بنای نهادهای انقلابی و دانشگاه ها که بر فرهنگ استعماری دست ساز نظام ستم شاهی حاکم بود، بر روی آب بنا شده است.

حسینی افزود: ایشان بر ضرورت تحوّل و انقلاب در افکار دانشگاهیان، اساتید و نسل جوان پی بردند و فرمودند: ما می خواهیم دانشگاه و کشوری داشته باشیم که ما را از وابستگی مغزی که مقدم و خطرناک تر از همه وابستگی ها است، نجات دهد .

امام جمعه ضمن تبریک سالروز تأسیس سپاه پاسدارن گفت: سپاه بزرگترین نهادی است که با مأموریت خود انصافاً اسمی با مُسّما یافت و از انقلاب و دستاوردهای آن تا به امروز پاسداری کرد و فرموده حضرت امام (ره): اگر سپاه نبود کشور هم نبود ؛ را تحقق بخشید.

حسینی اذعان کرد: این نهاد در طول دوران دفاع مقدس به رغم نبود امکانات با روحیه انقلابی و خودباوری، ابتکاراتی را در امور مهندسی از خود نشان داد و پس از آن به لحاظ ضرورت بازسازی مراحل بعد از جنگ، امروز نیز در گسترة وسیعی از فعالیّت های سازندگی از قبیل سدسازی و محرومیت زدائی و فعالیّت های سازندگی سهمی به سزا داشته و دارد.

این مقام مسئول با گرامیداشت پنجم اردیبهشت سالروز شکست مفتضحانه امریکا در حمله نظامی به صحرای طبس بیان کرد: این خاطره رساترین نصرت معجزه آسای الهی در تاریخ انقلاب اسلامی بود.

وی در پایان عید بزرگ مبعث را به همه تبریک گفت و عنوان کرد: بعثت در همة ادوار تاریخ بشر برای ابنیاء الهی بوده است و هدف از بعثت رساندن قافله بشریت به سر منزل عزت و بندگی خدا است، تا از سرگردانی و افتادن درورطه هلاکت و شیطنت نجات یابد.

انتهای پیام/ ف
آدرس کوتاه :