شناسه : 32849460
امام جمعه بهاباد:


امام جمعه بهاباد به سالروز فرار شاه خائن از کشورمان در 26 دی ماه سال 1357اشاره کرد وگفت: بعد از تشکیل شورای انقلاب در 22 دی ماه سال 56، چهار روز بعد شاه به بهانه بیماری از کشور فرار کرد.

به گزارش یزدرسا به نقل از بهاباد نیوز، امام جمعه بهاباد به سالروز فرار شاه خائن از کشورمان در 26 دی ماه سال 1357اشاره کرد وگفت: بعد از تشکیل شورای انقلاب در 22 دی ماه سال 56، چهار روز بعد شاه به بهانه بیماری از کشور فرار کرد.

حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی امام جمعه بهاباد در خطبه های این هفته نماز به 26 دی ماه سالروز فرار شاه خائن از کشور اشاره کرد و با بیان اینکه نباید سالروز فرار شاه خائن از ایران به فراموشی سپرده شود گفت: این روز به یادماندنی و شیرین است که امام راحل آن را نخستین مرحله در پیروزی ملت ایران دانستند.

امام جمعه بهاباد تصریح کرد: محمدرضا پهلوی بعد از عمری خیانت به ملت و نوکری آمریکا از کشور فرار کرد و از ترس ترور و دستگیری در کشورهای مختلف پناهنده شد.

وی افزود: سرنوشت نوکری استکبار چیزی چون ذلت نخواهد بود و تاریخ نشان داده است که هر وقت استکبار بداند تاریخ مصرف نوکری تمام شده باشد، دست حمایت از او را برمی‌دارد.

ابراهیمی بشکانی با بیان اینکه فرار شاه در ۲۶ دی ماه ۱۳۵۷ نقطه عطفی در تاریخ سراسر حماسه انقلاب اسلامی است افزود : فراری که سقوط رژیم شاه را حتمی کرد و باعث شد کمتر از یکماه انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسد.

وی در ادامه با اشاره به حریق کشتی سانچی و درگذشت 32 سرنشین آن و تسلیت این واقعه بیان کرد: این حادثه بسیار ناگوار و دردناک بود.

امام جمعه شهرستان بهاباد با اشاره به سالروز شهادت شهدای فداییان اسلام عنوان کرد: رهبری مبارزه خود را برگرفته از روحیه شهید نواب صفوی می داند که این عالم در شکل گیری انقلاب اسلامی نقشی اساسی ایفا کرد.

وی به ویژگی های شهید نواب صفوی  که  داشتن صفات حسینی که همان شجاعت است نام برد و افزود: ایمان قوی، بصیرت و شهادت طلبی از دیگر ویژگی‌های شهید نواب صفوی و همرزمان او است.

ابراهیمی بشکانی با بیان اینکه شهید نواب صفوی به‌تنهایی و یک تنه در مقابل استکبار ایستاد و شجاعانه از آرمان‌های والای خود که همان مبادی و مفاهیم ارزشمند اسلامی بود، دفاع کرد افزود: اخلاص، توکل، اعتماد و اعتقاد به خدا ویژگی‌های بزرگ شهید نواب صفوی بود، شب زنده داری او با قرآن در ایام حیات و اسارتش هرکس را به دنیایی از معرفت رهسپار می‌کرد.

امام جمعه بهاباد میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س) وروز پرستار را تبریک گفت و افزود: حضرت زینب(س) علاوه بر پرستاری از جسم و بدن، پرستار دین و مکتب اسلام بود.

امام جمعه بهاباد ادامه داد:  سخنرانی حضرت زینب در شام و. نفری ..، روشنگری واقعه کربلا و معرفی طاغوت و ظلمه را به دنبال داشت.

انتهای پیام /
آدرس کوتاه :