شناسه : 37906224
عضو شورای اسلامی شهر یزد:


ونوس عامری گفت: تنها چالش پیش رو در احداث پیست دوچرخه‌سواری بانوان در یزد عدم دسترسی به مکان مناسب است.

به گزارش یزدرسا، ونوس عامری بابیان اینکه احداث پیست دوچرخه‌سواری بانوان در اولویت کار شورای پنجم قرار دارد اظهار داشت: با توجه به نیاز بانوان به ورزش کردن و افزایش سلامت جسم و نشاط اجتماعی آنان، احداث پیست دوچرخه‌سواری بانوان در یزد از ضروریات بوده که درحال حاضر تنها چالش پیش رو در این زمینه عدم دسترسی به مکان مناسب است.

عضو شورای اسلامی شهر یزد افزود: پیست دوچرخه‌سواری بانوان باید دارای شرایط خاصی باشد تا بتواند محیطی امن و بی‌دغدغه را برای آنان به وجود آورد ضمن اینکه بزرگ بودن مساحت پیست، برخورداری از پوشش گیاهی مناسب با توجه به موقعیت کویری یزد و تأمین امنیت خاطر بانوان و راحتی در پیست از موارد مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون بودجه شورای شهر یزد افزود: البته مکانی در حوالی پل تقوی پیشنهاد شد که پس از بازدید آن را مکان مناسبی ندانستیم و سازمان پارک‌ها و فضای سبز مکان دیگری را پیشنهاد کرده که باید پس از بازدید نظر خود را اعلام کنیم.

عامری در خصوص عدم استفاده از بوستان طوبی برای دوچرخه‌سواری بانوان هم اظهار داشت: اولاً بوستان طوبا فضای کوچکی دارد و در ثانی با توجه به وجود درختان متعدد دوچرخه‌سواری در آن بسیار دشوار است.

 
آدرس کوتاه :