شناسه : 36886233
گلایه دانش‌آموزان نمونه ابرکوه از جاده خاکی مدرسه؛

نخبگان ابرکوه را فدای خشت و گل نکنید/ وعده آسفالت جاده به 8 سال پیش می‌رسد


مربیان و دانش‌آموزان دبیرستان نمونه امام علی (ع) و اولیاء آنها نسبت به اینکه، اسم این دبیرستان با عنوان نمونه همراه شده، ولی وضعیت ظاهری و جاده‌های مواصلاتی آن شباهتی به نمونه ندارد، گلایه کردند.

به گزارش یزدرسا، مسیر 300 متری منتهی به بهترین آموزشگاه ابرکوه، دبیرستان نمونه امام علی(ع) که تاکنون نخبگان زیادی را پرورش داده است، از اساتید و نخبگان کشوری که اکنون در نقاط مختلف کشور مشغول هستند، تا سید مهدی زارع زاده که در کنکور سال 98 رتبه 10 را از آن خود کرد همه از این مدرسه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

اما این مسیر 300 متری رنگ آسفالت به خود ندیده، نمای مدرسه را بسیار مخدوش کرده و این روزها زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که دیگر هیچ‌گاه آسفالت نخواهد شد.

خبرنگار سرو ابرکوه به سراغ این مدرسه که امروز مهد پرورش نخبگان علمی ابرکوه است رفته تا بتواند با انعکاس این مشکلی که دغدغه 9 ساله مدیران و دانش‌آموزان است قدمی بردارد و درد دل آنان را به گوش مسئولان برساند.

سال گذشته دوستم در این جاده آسیب دید و به بیمارستان منتقل شد
علی فرهمند نماینده مجلس دانش‌آموزی که مدت دو سال است در این مدرسه تحصیل می‌کند، عنوان کرد: بحث آسفالت جاده منتهی به مدرسه بحث بسیار جدی است، یکی از دوستانم در ایام امتحانات دی‌ماه سال گذشته و در این جاده آسیب دید و ما مجبور شدیم او را به بیمارستان منتقل کنیم.

فرهمند ادامه داد: مدرسه نمونه امام علی(ع) یکی از مدارس مهم و پرورش‌دهنده افراد نخبه شهرستان است و مسئولان باید نسبت به‌سلامت جسمانی آنان مانند سلامت روانی‌شان ارزش قائل باشند.

نامه‌نگاری‌ها اثری نداشت
محمدحسین احسان فر پدر یکی از دانش‌آموزان مدرسه گفت: نامه‌نگاری‌هایی به ارگان‌های مربوطه در جلسات انجمن اولیا صورت گرفت ولی متأسفانه تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

احسان فر افزود: فصل مدرسه هم‌زمان با فصل پاییز و زمستان است، که احتمال بارندگی در آن بیشتر خواهد بود و انصاف نیست که دانش‌آموزان این مسیر را در شرایط احتمالی گل‌آلود طی کنند.

نخبگان را فدای خشت و گل نکنید/ جوانان زنده ما سازنده فرهنگ آینده ما هستند/ مسئولان اقدامی شجاعانه انجام دهند
جعفر رضایی‌نژاد رئیس انجمن مدرسه نمونه امام علی(ع) عنوان کرد: بیش از 10 الی 12 سال است که دانش‌آموزان نخبه امام علی(ع) هر روز خاک می‌خورند اما هیچ مسئولی به آنان رسیدگی نمی‌کند.

رضایی‌نژاد با انتقاد شدید از کسانی که به آثار و ابنیه تاریخی توجه دارند اما از جوانان زنده و نخبه شهرستان غفلت می‌کنند، گفت : آیا مسئولان راضی هستند که برای حفظ خشت و گل، بهترین نخبگان شهر خاک بخورند؟

وی بابیان اینکه اثر تاریخی که در مسیر این مدرسه قرار دارد 200 الی 300 متر از آن فاصله دارد، افزود: اگر با آسفالت کرده جاده‌های منتهی به اثر تاریخی باعث نابودی آن می‌شویم؛ پس چرا دیگر آثار تاریخی مانند میدان امام(ره) اصفهان، عالی‌قاپو و... در کنار جاده‌های اسفالت شده قرار دارند؟

رئیس انجمن مدرسه نمونه امام علی(ع) تصریح کرد: مسئولان باید شجاعانه عمل کنند و به دانش‌آموزان و دبیران این مدرسه توجه داشته باشند.

وعده آسفالت ورودی این مدرسه به 8 سال پیش می‌رسد
مهدی نجارزاده رئیس شورای دانش‌آموزی مدرسه نمونه امام علی(ع)، که دو سال است در این مدرسه درس می‌خواند، اظهار کرد: توجه به نیروی جوان در هر کشوری بسیار اهمیت دارد و برای این امر سرمایه‌گذاری زیادی می‌شود تا آینده مطلوبی برای کشور رقم بخورد.

نجارزاده ادامه داد : ابرکوه شهری پر پتانسیل ازنظر تاریخی، علمی و آموزشی است و ازنظر علمی مدرسه نمونه امام علی(ع) جایگاه بسیار خوبی دارد اما اگر به آن رسیدگی نشود آینده خوبی نخواهد داشت.

وی بابیان اینکه از سال 90 تاکنون قول آسفالت مسیر منتهی به مدرسه از سوی مسئولان مربوطه داده‌شده بود ولی عملی نشده است، خاطرنشان کرد : اگر دانش‌آموزان در این مدرسه آسیب ببینند در درازمدت، شهرستان آسیب می‌بیند.

گاهی گردوغبار زیاد مانع دید می‌شود
قدرت‌اله اکبری پدر یکی دیگر از دانش‌آموزان این مدرسه که خود سرویس‌دهی این مکان علمی را بر عهده دارد، با اشاره به گردوغبار ناشی از حرکت وسایل نقلیه، گفت: گاهی آن‌قدر گردوغبار زیاد است که مسیر دیده نمی‌شود.

یعنی راهکاری برای بهینه‌سازی یک مسیر 300 متری نیست؟
سید محمودرضا عزیزی پدر یکی دیگر از دانش‌آموزان این مدرسه گفت: یک سال است که در جلسات مختلف مدرسه، درخواست‌هایی نوشته و امضاء می‌شود، آیا امکان بهینه‌سازی، آسفالت دائم یا آسفالت موقت برای ورودی این مدرسه که به طول 290 متر است، وجود ندارد؟

عزیزی تصریح کرد: اگر راه‌حل اصولی برای این مسیر امکان‌پذیر نیست حداقل با راهکار موقت این مشکل حل شود.

برای حفظ آبروی شهر جاده را آسفالت کنید
مهدی عارفی عضو انجمن اولیا و مربیان عنوان کرد: مدیران این مدرسه از روزی که افتتاح‌شده خواستار آسفالت راه بوده‌اند، برای مسئولان ذی‌ربط وقت همه‌ساله نامه‌نگاری شده اما متأسفانه هرکدام بهانه‌ای آورده و نگذاشتند این راه کمتر از 300 متر اسفالت شود.

عارفی افزود: هر مسئولی که به ابرکوه وارد شود به این مدرسه می‌آید و از دانش‌آموزان این مدرسه که سرآمد شهرستان هستند بازدید می‌کنند، باید برای حفظ آبروی شهر هم که شده این راه اسفالت شود و این خواسته خیلی زیادی نبوده و کار خیلی سختی نیست.

مسیر 300 متری که هیچ‌گاه آسفالت نخواهد شد/ پیگیر مطالبه مدرسه هستم و کوتاه نمی‌آیم/ مسئولانی که حرف زدند اما عمل نکردند
جواد برزگر مدیر دبیرستان نمونه امام علی(ع) در جمع‌بندی صحبت دیگران، ضمن اشاره به اینکه ساختمان فعلی مدت 9 سال است که راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: مدیریت‌های قبلی مدرسه و مدت 2 سال شخصاً پیگیر اسفالت این مسیر هستیم اما امروز زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که احتمال اینکه بهینه‌سازی این مسیر اتفاق نیفتد بسیار زیاد است.

وی با تأکید بر اینکه برای حفاظت و جذب توریست برای بازدید از کوشک نیز بهتر است جاده آسفالت شود، گفت: 40 دانش‌آموز در این مدرسه به‌صورت شبانه‌روزی اقامت دارند و گاهی مجبورند شب وارد مدرسه شوند اما گاهی هیچ خودرویی و تاکسی تلفنی حاضر نیست این مسیر را طی کند و از طرفی نمای بیرونی مدرسه اصلاً جالب نیست.

برزگر بابیان اینکه حضور افرادی نابهنجار که در اطراف مدرسه پرسه می‌زنند نیز دیده‌شده است، افزود: این صحنه‌ها برای مدرسه‌ای که تاکنون نخبگان فراوانی را تربیت‌کرده زیبنده نیست و مسئولان هرچقدر از کمبود بودجه بگویند نمی‌توانند این ضعف را جبران کنند.

مدیر دبیرستان، بر اینکه پیگیر مطالبه مدرسه است و از این موضع کوتاه نخواهد آمد، تأکید کرد و گفت: اگر مسئولان توجه نکنند اول مهرماه با حضور در شورای شهر، اعتراض خود را مطرح می‌کنیم. مسئولانی که اکنون به دانش‌آموزان موفق این مدرسه می‌بالند باید به رفاه آنان نیز اهمیت بدهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه یک ماه تا بازگاشیی مدارس و فصل تحصیل، فرصت است مسئولین ذی‌ربط می توانند راهکار اساسی و تدبیری برای این مشکل بیندیشند.

انتهای پیام /ک

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.