شناسه : 31483602
با حضور معاون فرماندار بهاباد؛


نخستین جلسه ستاد تدوین پایتخت کتاب ایران به منظور برنامه ریزی چهارمین دوره جشنواره "پایتخت کتاب ایران" و "جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب" در بهاباد برگزارشد.

به گزارش یزدرسا به نقل از بهاباد نیوز، محمد هوشمند معاون فرماندار بهاباد بر استفاده از تمام ظرفیت های شهرستان و همکاری ادارات و ارگان ها در اجرای طرح پایتخت کتاب ایران تأکید نمود و گفت: باید با ارائه ایده های نو برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین مردم، شاهد انتخاب بهاباد به عنوان پایتخت کتاب ایران باشیم.

در ادامه پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد طرح های پیشنهادی اعضای ستاد و اقشار مختلف مردم به دبیرخانه این ستاد واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ارسال گردد.

وی افزود : طرح پایتخت کتاب براساس مستندات ارائه شده پیرامون توسعه کتاب و کتابخوانی، برگزاری نشست های کتابخوانی، تعداد مولفان، تعداد کتاب های چاپ شده در یک سال و دسترسی مردم به کتاب و کتابخانه تعیین می شود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهاباد از راه اندازی دبیرخانه جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و همچنین معرفی پایتخت کتاب ایران در این شهرستان خبر داد.

در ادامه اسماعیل زاده، دبیر جلسه گفت: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی یک  امر ضروری برای جامعه امروز است که البته این مهم از عهده یک دستگاه خارج است و نیازمند عزم همگانی است. 

سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی بهاباد افزود:امسال چهارمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و همچنین چهارمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران با هدف گسترش عدالت فرهنگی ، حمایت و پشتیبانی از اقدامات و طرح های حوزه کتاب و آگاه سازی جامعه در خصوص اهمیت مطالعه و کتابخوانی در سطح کشور برگزار می شود.

وی در ادامه افزود :علاقمندان می توانند جهت ارائه طرح های خود در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی به دبیرخانه این جشنواره واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهاباد مراجعه فرمایند.

«پایتخت کتاب ایران» عنوانی است که هر سال در موضوع کتاب و کتابخوانی، بر اساس نظر هیأت داوران به یک شهر و روستا که بهترین پیشنهادهای نو و ابتکاری در ترویج فرهنگ کتابخوانی ارائه کرده باشد اعطا می شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :