شناسه : 36900608
نماینده ولی فقیه در استان یزد:


نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: نسل جوان به این تربیت پیرغلامان احتیاج دارد، به خصوص هیئت‌های مذهبی به آموزش‌های خادمان و پیرغلامان حسینی نیاز دارند، پیرغلامان باید نسل آینده و روحیه انقلابی را در همه زمینه‌ها بسازند.

به گزارش خبرنگار یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری در آیین افتتاحیه هفدهمین اجلاس تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در میبد خطاب به آنها گفت: شما عمری را صرف کردید تا انقلاب، ارزش‌ها و آرمان های حسینی زنده بماند، ارزش وجودی شما تجربیات و زحمات بزرگی است که به خصوص در دوران انقلاب اسلامی کشیدید، دورانی که امام خمینی(ره) از این حسینیه‌ها و مسجدها با نوای گرم شما صدای انقلاب را  به جهانیان رسانید.

وی ادامه داد: شما بودید که روحیه انقلابی را در جامعه ما دمیدید و پای پرچم حسین ایستادید و انقلاب اسلامی و نوای امام(ره) و انقلاب را به جهانیان می رساندید، در عاشورای سال 42 در بازارهای همه شهرستانها به خصوص بازار تهران صدای انقلاب بود که از حنجره های خادمان حسینی بر می‌خاست و به ندای امام(ره) پاسخ می‌داد و مردم تهران ندای انقلاب را از این خادمان حسینی دریافت کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، ایجاد روحیه انقلابی، ایستادگی در مقابل طاغوت، ابلاغ رسالت‌های خدا، پایداری در شکنجه‌های طاغوت و یاری امام(ره) و انقلاب از تجریبات، حرکت‌های بزرگ، سوابق خوب و درخشان پیرغلامان حسینی برشمرد و افزود: معتقدم خادمان حسینی به خصوص آنهایی که در جریان انقلاب بودند و حسینیه‌ها و مساجد را مزین به شعرهای انقلابی می‌کردند اکنون باید تجربیات انقلابی خود را به نسل جوان منتقل کنند تا روحیه انقلابی همچنان پایدار بماند و نسل جوان در این مسیر تربیت شود.

ناصری تصریح کرد: نسل جوان به این تربیت احتیاج دارد، به خصوص هیئت‌های مذهبی به آموزش‌های خادمان و پیرغلامان حسینی  نیاز دارند، پیرغلامان باید نسل آینده و روحیه انقلابی را در همه زمینه‌ها بسازند، این پیرغلامان، آموزگاران و پدران برای آموزش و انتقال تجریبات و تربیت نسل جدید هستند.

وی افزود: تاکنون رهبر انقلاب این روحیه انقلابی را در مقابل توطئه‌های دشمن و استکبار جهانی که می‌خواهند ما را ضعیف ببینند و مانع رشد و بالندگی ما شوند حفظ کرده‌اند و اینها همه به خاطر عشق به امام حسین(ع) است، باید روحیه انقلابی را زنده نگه داریم و این مسیر تقویت شود و جوانان ما نیز در این مسیر قرار گیرند و آن را ادامه دهند.

امام جمعه یزد گفت: جوانان ما باید ارزش انقلابی بودن و عشق به امام حسین(ع) را بدانند، این عشق و حب الحسین بود که عراق و سوریه و کربلا و نجف و حرم حضرت زینب سلام الله علیها را نجات داد، نباید در شعرها و مداحی‌ها ما مسیر انقلابی و آرمان‌های انقلاب کمرنگ شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :