شناسه : 36663698


پس از برگزاری اولین دوره طراحی و بازآفرینی نقوش زیلو در شهرستان میبد از سوی هیئت داوران نفرات برتر این دوره مشخص و معرفی شدند.

"محمدرضا دهقان مهرجردی"  معاون صنایع دستی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، ضمن اعلام خبر فوق گفت: پس از برگزاری اولین دوره طراحی و بازآفرینی نقوش زیلو که با استقبال خوب طراحان و علاقه مندان به این هنر صنعت مواجه اسامی نفرات برتر توسط داوران این برنامه مشخص شد.

وی افزود: براین اساس خانم ها راضیه امامی با طرح آسیاب، حمیده طالبی با طرح دنیز و نیره حسن زاده با طرح فرفره بعنوان نفرات اول تا سوم این دوره معرفی شدند.

معاون صنایع دستی یزد اظهار داشت: طبق اعلام قبلی علاوه بر تقدیم هدایای نقدی، با پیشنهاد فرمانداری میبد مبلغ 50 میلیون ریال وام قرض الحسنه از سوی بانک کارآفرین امید به نفرات برگزیده تعلق خواهد گرفت. 

وی با اشاره به خلق حدود 70 اثر در این دوره ابراز داشت: با توجه به کثرت طرحها و نیز کیفیت خوب آثار خلق شده، از میان این آثار طرح های شمعدان ناهید محیطی، ستاره اعظم زارع، شهریار عباسعلی زارع، ایکس او علی گلشن و طرح سرو ملیحه غنیمت به عنوان آثار شایسته تقدیر شد.

دهقان در پایان عنوان داشت: طرح های برگزیده به نام هنرمند طراح، ثبت و مقرر شد پس از اجرا بر روی زیلو این آثار در موزه زیلوی میبد به معرض نمایش گذاشته شود.

گفتنی است: رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌ دستی، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر  میبد در این جشنواره حضور داشتند.
 
لازم به ذکر است اولین دوره طراحی و بازآفرینی نقوش زیلو با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد در تاریخ 27 خرداد98 در محل کاروانسرای  شاه عباسی میبد و با حضور 70 نفر از هنرمندان و طراحان استان برگزار شد.
 
انتهای پیام/

 آدرس کوتاه :