شناسه : 36493403
پس از اقامه نمازوحدت آفرین جمعه؛


نمازگزاران روزه‌دار یزدی پس از نماز جمعه، با برگزاری راهپیمایی ضمن حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملّی بر لزوم مقابله جدی با زیاده‌خواهی‌های غرب و آمریکا تأکید کردند.

به گزارش یزدرسا، در پی صدور بیانیه شورای عالی امنیت ملّی مبنی بر اعلام تعلیق برخی تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران توسط دولت و دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از مردم برای حمایت از این اقدام، روزه‌داران یزدی این دعوت را لبیک گفتند.

پس از آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر یزد، راهپیمایی کنندگان یزدی مسیر مسجد ملا اسماعیل تا میدان امیر چخماق را پیموده و حمایت قاطع خود از بیانیه شورای عالی امنیت ملّی و تعلیق تعهدات برجامی را اعلام کردند و خواستار اقدام جدی مسئولین در برابر زیاده‌خواهی‌های غرب و آمریکا شدند.

راهپیمایی کنندگان با سردادن شعارهای کوبنده مرگ بر آمریکا و انگلیس و آل سعود، هیهات من الذله، انرژی هسته‌ای به جان ما بسته‌ای، می‌جنگیم می‌میریم ذلت نمی‌پذیریم، در عزم ملت ما تحریم اثر ندارد، انزجار خود را از آمریکا و مستکبرین اعلام کردند.

همچنین در پایان این راهپیمایی قطعنامه سراسری در پنج بند قرائت شد که در بخشی از آن با اشاره به بی‌اثر شدن معاهده برجام و اثبات چندباره بدعهدی آمریکا و اروپا بر تقویت بنیه اقتصادی کشور بارونق تولید، تحقق عملی اقتصاد مقاومتی و تکیه به نیروی جوان تأکید شده است.

گفتنی است راهپیمایی کنندگان یزدی توقف کامل اجرای یک­طرفه تعهدات جمهوری اسلامی در توافقنامه نقض‌ شده موسوم به برجام و خروج کامل از این معاهده در صورت تداوم بدقولی و عهدشکنی کشورهای اروپایی را امری قطعی قلمداد و انجام آن را خواستار شدند.
آدرس کوتاه :