شناسه : 36756279
دبیر هیئت ورزش‌های همگانی استان یزد:


دبیر هیئت ورزش‌های همگانی استان یزد در خصوص استقبال یزدی‌ها از طرح تعویض قلیان اظهار داشت: خوشبختانه استقبال از این طرح بسیار خوب بوده و گاها افرادی که برای تحویل قلیان به ما مراجعه می‌کنند آن را با زغال و محصل تحویل داده و اذعان می‌کنند که دیگر حاضر نیستند لب به قلیان بزنند.

امین سامعی در مصاحبه با یزدرسا، هدف از اجرای طرح تعویض قلیان با هدیه ورزشی را ایجاد انگیزه در افراد به‌ویژه نسل جوانان برای روی آوردن به ورزش عنوان کرد و گفت: مردم نیازمند تفریح هستند و به همین دلیل از قلیان به‌عنوان راحت‌ترین و در دسترس ترین ابزار تفریح استفاده می‌کنند.

دبیر هیئت ورزش‌های همگانی استان یزد افزود: ازآنجاکه بهترین تفریح ورزش کردن بوده و در روایات دینی ما نیز به آن تأکید شده است، درراستای تشویق مردم به امر مقدس ورزش و فراهم آوردن زمینه‌های این مهم، طرحی را تدوین و اجرایی کردیم که بر اساس آن شهروندان می‌توانند با کنار گذاشتن تفریح ناسالم استعمال قلیان این ابزار ناسالم را به‌صورت کامل و سالم تحویل داده و یک بسته هدیه ورزشی به ارزش یک‌میلیون و 400 هزار ریال شامل بن استفاده از استخر، بن استفاده از اماکن ورزشی و هدیه غیر نقدی ورزشی دریافت کنند.

وی در خصوص استقبال یزدی‌ها از این طرح اظهار داشت: خوشبختانه استقبال از این طرح بسیار خوب بوده و گاها افرادی که برای تحویل قلیان به ما مراجعه می‌کنند آن را با زغال و معسل تحویل داده و اذعان می‌کنند که دیگر حاضر نیستند لب به قلیان بزنند.

سامعی در پاسخ به این سؤال که چقدر به این طرح درزمینهٔ کاهش استعمال قلیان امیدوار هستید گفت: به نظر بنده کسانی که قلیان خود را تحویل می‌دهند واقعاً دیگر تمایلی برای استعمال آن ندارند و اگر کسی وابسته به قلیان باشد هرگز این کار را نخواهد کرد به‌طور مثال در هفته گذشته یک جوان یزدی پس از فراغت از آزمون کنکورسراسری بلافاصله به ما مراجعه کرده و اعلام کرد دیگر تمایلی برای استعمال قلیان ندارد بنابراین بنده بسیار به این طرح امیدوارم.

وی درزمینهٔ تصمیم هیئت ورزش‌های همگانی در قبال قلیان‌های تحویلی گفت: فعلاً قلیان‌ها با برچسب نام مالکین تحویل گرفته می‌شود و هنوز تصمیم قطعی درباره آن‌ها گرفته نشده اما احتمالاً توسط هنرمندان آثار هنری ایجاد شود.

دبیر هیئت ورزش‌های همگانی استان از اجرای این طرح در آینده در سایر شهرستان‌ها نیز خبر داد و گفت: امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم تحرک و پویایی را در جامعه افزایش دهیم.

گفتنی است شهروندان یزدی می‌توانند جهت تحویل قلیان و دریافت بسته ورزشی به دفتر هیئت ورزش‌های همگانی استان یزد واقع در خیابان مسکن بن‌بست اول مراجعه کنند.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :