شناسه : 38267012
معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور:

نگرانی پیرامون فرونشست زمین در مسیر راه آهن یزد-اقلید وجود ندارد


معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور پیرامون مشکلات زیرساختی و فرونشست زمین در مسیر راه آهن یزد-اقلید توضیح داد.

به گزارش یزدرسا، عباس خطیبی معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: راه آهن یزد اقلید با طول حدود 270 کیلومتر یکی از چند پروژه اولویت‌دار ریلی کشور است که ما در شرکت ساخت و توسعه زیربنا حمل و نقل کشور داریم و تلاش می‌کنیم که با توجه به پیشرفت خوبی که در چند سال گذشته به دست آمده بتوانیم تا پایان سال جاری فاز اول بهره‌برداری این پروژه را طی کنیم.

وی پیرامون مشکلات زیرساختی این پروژه و فرونشست زمین در مسیر آن اظهار داشت: حدود یک ماه قبل در سفر به استان یزد از این پروژه بازدید کردیم و موضوع فرونشست زمین در مسیر راه آهن یزد-اقلید بصورت شفاهی به ما منعکس شد؛ البته قبل از این سابقه‌ای در این خصوص نداشتیم و چیزی را در این رابطه دریافت نکرده بودیم.

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های کشور افزود: مطالعات مربوط به طرح‌های ریلی عمدتا چندین ساله است و ما از اوایل سال 90 که بحث مطالعات و شروع کار اجرایی این محور را در دست اقدام داشتیم به چنین موضوعی برخورد نکرده بودیم.

خطیبی ادامه داد: اما زمانی که این مطلب به ما منعکس شد فورا به مهندسین مشاور این طرح که کار طراحی و نظارت این پروژه را عهده دارند به صورت مکتوب ابلاغ کردیم و از آن‌ها درخواست کردیم که گزارش‌هایی را به صورت میدانی داشته باشند و حتی از مراکز تحقیقاتی هم که در این زمینه کار کرده‌اند گزارش‌هایی را جمع‌آوری کنند.

زمانی که این گزارش آماده شود و به دست ما برسد متناظر با آن مبحث تدابیری که نیاز باشد را اتحاذ خواهیم کرد؛ اما از آنجایی که هر روزه در طول این 270 کیلومتر همکاران ما در بخش‌های مختلف حضور دارند و کار می‌کنند می‌توانم این اطمینان خاطر را بدهم که آسیب جدی و اتفاق خاصی گزارش نشده که ما بخواهیم از این حیث نگران باشیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :