شناسه : 35656082
امام جمعه بخش مرکزی یزد:


امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: برای اداره استان یزد نیازمند استانداری لایق جهادی و آشنا به مسائل استان هستیم که بتواند استان را به دور از سیاست زدگی به افتادن در دام آقازاده های معلوم الحال اداره کند.

به گزارش یزدرسا، آیت الله سید محمد کاظم مدرسی روز گذشته در خطبه های نماز جمعه این هفته بخش مرکزی یزد با اشاره به اینکه همه گرفتاری و انحرافات عملی و فکری امت اسلامی ناشی از عدم شناخت نسبت به شرایط و جایگاه امامت است گفت: اگر عظمت و جایگاه امام در جامعه تبیین شود و مردم بدانند که اما م از چه جایگاهی برخوردار است بسیاری از اختلافات و رفع خواهد شد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از مردم و دست اندرکاران برپایی مراسمات عزاداری در استان اظهار داشت: هیئت های عزاداری استان یزد به مردم ولایتمدار دارالعباده در دو ماه عزاداری مصائب اهل بیت خوش درخشیدند.
 
امام جمعه بخش مرکزی یزد تاکید کرد: عزاداری یک ظرفیت بزرگی است که از آن می توان در جهت تقویت بنیان های دینی و اعتقادی جامعه استفاده کرد.
 
مدرسی در ادامه با تاکید بر سرعت رو به رشد گسترش اسلام در جهان اذعان کرد: اکنون هیچ دینی نمی‌تواند در زمینه گسترش پا به پای اسلام حرکت کند بدون شک جذابیت های قرآن به مبانی اسلام در کنار سیره ائمه اطهار نقش بسزایی در گسترش اسلام ناب محمدی داشته‌اند.
 
عضو شورای مرکزی حوزه علمیه یزد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر و تقدیر از حضور گسترده مردم دارالعباده استان یزد در راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار ستیزی گفت: مردم رکن اصلی انقلاب در کنار اسلام به عنوان موتور محرکه کشور و ولی فقیه به عنوان سکاندار آن نقش مهمی در به شکست کشاندن نقشه‌های دشمنان علیه کشور انقلاب و اسلام دارند.
 
وی افزود: دشمن سعی دارد اسلام را به عنوان یک اصل اساسی در برابر اهداف و خواسته های خود به حاشیه براند و از این طریق او منفی خود را پیگیری کند استکبار ستیزی یک راهبرد اساسی برای تداوم و حفظ انقلاب است همه انبیا الهی مردم را به اجتناب از طاغوت و نفی ظلم دعوت کرده‌اند.
 
عضو شورای فرهنگ عمومی استان یزد اضافه کرد: بر خلاف آنچه که در خصوص استکبار ستیزی مردم گفته می شود استکبار ستیزی جز استقلال آزادگی و پیشرفت هیچ ضرری برای کشور داشته است استقلال رشد علمی پیشرفت های چشمگیر در زمینه های مختلف از جمله نظامی همه به برکت همین اصل مهم انقلاب یعنی استکبارستیزی محقق شده است.
 
مدرسی در ادامه با اشاره به اینکه استاندار کنونی یزد مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان بوده و به زودی این مسئولیت را ترک میکند اظهار داشت: در ابتدای امر باید یک خسته نباشید به آقای زمانی قمی بگوییم چرا که وی در مدت خدمت در استان یزد جلوه های مثبتی از خدمت رسانی به مردم را ارائه کرد.
 
وی تاکید کرد: زمانی قمی با دیدگاه مذهبی که داشت در راستای حفظ ارزشهای اسلامی تلاش کرد و سعی کرد بدون توجه به گرایش جناحی و سیاسی خاص خود استان یزد را بدون سیاست زدگی اداره کند وی ارتباط خیلی خوبی با اقشار مختلف مردم داشت و توانست است آن را بدون تنش خاصی اداره کند.
 
امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: نکته مهمی که باید مدنظر قرار گیرد این است که استان یزد همچنان از بسیاری از مشکلات رنج می برد و باید برای رفع آن تلاش کرد.
 
وی گفت: نرخ بیکاری طی سالهای گذشته در استان یزد رشد بی سابقه ای داشته و به حدود ۱۴ درصد رسیده است که این زیبنده استان یزد نیست و مسئولین آینده باید در این زمینه چاره اندیشی مناسبی داشته باشند چراکه در حقیقت وضعیت بیکاری در استان اسفبار است.
 
مدرسی در ادامه اظهار داشت: موضوع مهم دیگری که باید با جدیت از سوی مسئولین استان یزد دنبال شود موضوع آب است که واقعا استان یزد در این زمینه با مشکلات عدیده ای روبه رو است.
 
وی افزود: استان یزد برای حل مشکلات خود به مدیریت فعال جهادی و سخت‌کوش نیاز دارد که امیدواریم در انتخاب استاندار جدید یزد این موارد منظور شود.
 
عضو شورای مرکزی حوزه علمیه یزد تاکید کرد: مردم در زمینه معیشت با مشکلات جدی روبرو هستند که بخش عمده آن ناشی از عدم نظارت دقیق بر فرآیند قیمت‌گذاری کالاها است.
 
وی در پایان گفت: برای اداره استان یزد نیازمند استانداری لایق جهادی و آشنا به مسائل استان هستیم که بتواند استان را به دور از سیاست زدگی به افتادن در دام آقازاده های معلوم الحال اداره کند.
 
انتهای پیام/آدرس کوتاه :