شناسه : 38032173

هجمه‌های حساب شده به مجلس نوپا و پادزهری که دست خود نمایندگان است


نمایندگان مجلس یازدهم باید بدانند که امروز رسالتی بسیار بزرگ برعهده دارند چرا که کشور در شرایط سختی قرار دارد.

به گزارش یزدرسا، هنوز مجلس یازدهم کارش را شروع نکرده بود که هجمه‌ها علیه آن آغاز شد. طیف شکست خورده در انتخابات که به واسطه عملکرد خود در دولت و مجلس، انتخابات دوم اسفند را واگذار کرده؛ حالا راهبرد مشخص خودش را تقابل تمام قد با مجلس جدید تعریف کرده است.

همین مسئله است که موجب می‌شود هر روز به بهانه‌های مختلف برای مجلس نوپا که هنوز چند روزی بیشتر نیست کارش را آغاز کرده، حاشیه درست کنند.

نسبت دادن طرح‌های جنجالی به مجلس

ارتش رسانه‌ای جریان مذکور برای بی‌اعتبار کردن مجلس یک روز ارائه طرح ازداواج اجباری توسط نمایندگان مجلس را مطرح می‌کنند در حالی که نه تنها چنین طرحی توسط نمایندگان مجلس مطرح نشده بلکه حتی یک کارشناس خانواده هم از چنین اظهارنظر نکرده بلکه این فقط مطلبی بوده است که دو سال قبل یکی از رسانه‌های زرد آن را منتشر کرده بود، و احتمالا روی کار آمدن مجلس یازدهم فرصت مناسبی بود که مخالفان، این مطلب را در فضای مجازی بازنشر دهند و به دروغ ادعا کنند این طرح نمایندگان مجلس است.

یا اگر یک نماینده از طرح تغییر نام فرودگاه مهرآباد سخن می‌گوید، بهانه‌ی خوبی می‌شود تا رسانه‌های مخالف مجلس، توپخانه خود را به سمت کلیت مجلس بگیرند بدون اینکه به این اشاره کنند که اولا چنین طرحی توسط هیئت رئیسه وصول نشده و ثانیا نماینده‌ای که چنین پیشنهادی مطرح کرده شش سال حامی تمام قد برجام و ظریف بوده و حتی زمانی در مدح برجام شعر سروده که توسط یکی از وکیل‌الدوله‌های مجلس قبلی در صحن مجلس قرائت شد!

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس در همین ارتباط اعلام کرد: «این روزها برخی، طرح‌هایی را منتشر می‌کنند که هدف آن تخریب مجلسی است که مردم به آن امیدوارند. مسئول طرح‌ها در هیات رئیسه بنده هستم. طرح‌هایی مثل ازدواج اجباری یا تغییر نام فرودگاه مهرآباد تحویل نشده. ضمن این که مسئول نام‌گذاری فرودگاه‌ها وزارت راه است.»

وظیفه سنگین نمایندگان در شرایط سخت کشور

با این وجود، این رویه توسط جریانی که وضعیت امروز کشور ماحصل عملکرد او است، چیزی عجیب و جدیدی نیست و آنچه مهم است اینکه نمایندگان مجلس یازدهم باید توجه داشته باشند که تمرکز اصلی‌ خود را بر انجام وظیفه ذاتی‌شان قرار دهند و در دام حاشیه‌سازی‌ها نیفتند.

نمایندگان مجلس یازدهم باید بدانند که امروز رسالتی بسیار بزرگ برعهده دارند چرا که کشور در شرایط سختی قرار دارد و ضربه‌ای که روحانی و ظریف و به طور کلی دولت کنونی به مملکت زده‌اند به قدری عمیق است که ترمیم آن نیاز به کار شبانه روزی دارد.

این روزها حتی در محافل عمومی مردم هم زمزمه‌هایی مبنی بر ابزار امیدواری نسبت به رویکرد متفاوت مجلس یازدهم شنیده می‌شود که این مسئله وظیفه نمایندگان مجلس را مضاعف می‌کند و آن‌ها باید ظرافت و حساسیت بیشتری نسبت به رسالت سنگین خود داشته باشند. به ویژه عملکرد نمایندگان در یک سال پیش رو هم در حضور پرشور مردم در انتخابات و افزایش مشارکت و هم در نوع انتخاب آن‌ها بسیار تعیین‌کننده خواهد بود.

خدمت بدون حاشیه به سبک رئیس قوه قضائیه

عملکرد رئیس قوه قضائیه که اقدامات فسادستیزانه و عدالت‌خواهانه او موجب تزریق امید به جامعه شده، می‌تواند الگوی مجلس یازدهم نیز باشد. یعنی نمایندگان نیز می‌توانند همچون آیت‌الله ریئسی بیش از آنکه شعار بدهند و حرف بزنند، با عمل و کار، کارنامه خودشان را به سمع و نظر مردم برسانند.

طی مدت زمانی که رئیس جدید قوه قضائیه سکان کار را در این قوه به دست گرفته، تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا او را به دام حواشی بیندازند که نمونه بارز آن سخنرانی حسن روحانی در آبان ماه سال گذشته در سفر به یزد و هجمه‌های تند او به دستگاه قضا بود، اما ابراهیم رئیسی هیچ گاه وارد این حواشی نشد و بجای شعار و تلاش برای پاسخگویی به امثال روحانی، تلاش کرد با اقدامات حساب شده و بجا و برآورده کردن انتظارات مردم، تفاوتش با فردی چون حسن روحانی را به مردم نشان دهد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.