شناسه : 37935441
کارشناس مسائل غرب آسیا مطرح کرد


کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: تلاش استکبار و در رأس آن آمریکا این است که مسئله فلسطین به فراموشی سپرده و آرمان فلسطین از صدر مسائل جهان خارج شود.

سیدرضا صدرالحسینی کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: تلاش و هم و غم استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا این است که مسئله فلسطین به فراموشی سپرده و آرمان فلسطین از صدر مسائل جهان خارج شود؛ آن‌ها برای نیل به این هدف دست به هر کاری می‌زنند که طرح موضوع معامله قرن نیز در همین راستا است.

وی افزود: امریکا تلاش می‌کند به هر شکل امنیت رژیم صهیونیستی را تأمین کند و برای این هدف خود به فعال کردن و حمایت از تروریست‌ها می‌پردازد که حمایت از داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در کشورهای منطقه در همین راستا است.

کارشناس مسائل غرب آسیا اضافه کرد: تلاش آمریکا این است که با تحریک گروه‌های تروریستی، محیط داخلی کشورهایی مانند عراق و سوریه را به هم بریزد و آن‌ها را مشغول خود کند تا بدین شکل هم فشار بر اسرائیل کم شود و هم اینکه مسئله فلسطین تحت‌الشعاع قرار بگیرد و به حاشیه برود؛ ایجاد داعش توسط آمریکا و حمایت‌های رژیم صهیونیستی از این گروه تروریستی در راستای همین هدف انجام شد.

 

نابودی اسرائیل مطالبه‌ی ملت‌های آزاده جهان

صدرالحسینی خاطرنشان کرد: متأسفانه سران دولت‌های عربی و اسلامی، وابسته به نظام سلطه و استکبار هستند و نه تنها در حمایت از آرمان فلسطین اقدام نمی‌کنند بلکه بر آشکار کردن روابط خود با رژیم صهیونیستی نیز اصرار دارند و به هر شکل می‌خواهند به این رژیم جعلی و کودک‌کش مشروعیت بدهند؛ اما مجاهدان عرصه مقاومت و ملت‌های آزاده جهان در طول ده‌ها سال گذشته فلسطین را تنها نگذاشتند و نابودی غده سرطانی اسرائیل را مطالبه کردند.

وی به شیوع ویروس کرونا و تأثیر آن در راهپیمایی روز قدس امسال اشاره کرد و اظهار داشت: اسرائیل و عوامل رسانه‌ای حامی او، به دنبال این هستند تا اینگونه القا کنند که کرونا موجب شده مسئله فلسطین و روز جهانی قدس تحت‌الشعاع قرار بگیرد؛ این در حالی است که عدم امکان برگزاری راهپیمایی روز قدس امسال موجب نشده تا مردم و آزادی‌خواهان دنیا نسبت به این مسئله بی‌تفاوت باشند.

صدرالحسینی ادامه داد: برعکس این امر موجب شده تا مسئله قدس در فضای مجازی بیش از پیس مورد توجه قرار بگیرد و امسال برای اولین بار هفته قدس مطرح شد، به‌طوری‌که از پنجشنبه هفته قبل که مصادف با یوم‌النکبه بود، کاربران در کشورهای مختلف جهان به حمایت از آرمان فلسطین و افشاگری جنایت‌های رژیم کودک‌کش صهیونیستی در فضای مجازی پرداختند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :