شناسه : 38729260
مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد:

هدف اصلی اجرای طرح «شهید سلیمانی» قطع زنجیره انتقال بیماری است


سعید ذاکری گفت: هدف اصلی اجرای طرح شهید سلیمانی قطع زنجیره انتقال بیماری است تا فردی که در منزل قرنطینه شده از منزل بیرون نرود تا به بهبودی کامل برسد.

سعید ذاکری مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا پیرامون اجرای طرح شهید سلیمانی در یزد گفت: طرح شهید سلیمانی که در استان یزد نیز در حال برگزاری است، نتیجه تفاهم‌نامه‌ی بین سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت است.

وی افزود: اجرای این طرح در هر استان‌ به فرمانده سپاه، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی واگذار شده است که این مجموعه‌ها نیز افرادی را مأمور اجرای این طرح کرده‌اند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد اظهار داشت: جانشین فرماندهی سپاه الغدیر و بسیج جامعه پزشکی و معاونت بهداشت و درمان از طرف فرمانده سپاه مأمور اجرای این طرح در یزد هستند.

ذاکری خاطرنشان کرد: طبق این طرح، برای اینکه زنجیزه انتقال ویروس قطع شود، محله‌های مختلف در شهرستان‌های استان، اکیپ‌بندی می‌شوند و با شناسایی کسانی که تست کرونای آن‌ها مثبت اعلام شده است، آن دسته از افرادی که نیاز به بستری در بیمارستان ندارند و باید در منزل قرنطینه شوند، مورد حمایت و مساعدت قرار می‌گیرند.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال بیمار کرونایی که در منزل قرنطینه است، ممکن است نیاز به پزشک داشته باشد که در این صورت پزشک به او مراجعه می‌کند، یا اگر نیاز به دارو داشته باشد پزشک برای او دارو تجویز می‌کند و داروی او را نیز فعالین بسیجی تهیه می‌کنند تا او مجبور به خروج از منزل نشود.همچنین اگر فردی از نظر مادی و اقتصادی مشکل داشته و به کمک نیاز داشته باشد مورد حمایت و کمک قرار می‌گیرد.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد عنوان کرد: هدف اصلی اجرای این طرح این است که زنجیره انتقال بیماری قطع شود و فردی که در منزل قرنطینه شده از منزل بیرون نرود تا به بهبودی کامل برسد.

ذاکری تأکید کرد: این طرح از ابتدای آذرماه در استان یزد آغاز شده و طبق آنچه که اعلام شده است تا چهار ماه دیگر ادامه خواهد داشت. هرچند با توجه به اینکه هدفگذاری طرح بر قطع زنجیزه بیماری است، پیش‌بینی می‌شود این طرح تا ریشه کن شدن بیماری ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.