شناسه : 38196734
نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی:

هدف آمریکا از تعرض هوایی خدشه‌دار کردن رابطه دوستانه ایران و سوریه است


میرمحمدی هدف آمریکا از تعرض هوایی را خدشه‌دار کردن رابطه دوستانه ایران و سوریه دانست و گفت: دیپلماسی ایران باید جدی‌تر در این خصوص وارد عمل شود.

سید جلیل میرمحمدی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به تعرض هواپیماهای جنگنده آمریکایی به هواپیمای ماهان، گفت: اقدامی که اخیراً هواپیماهای جنگنده آمریکایی برای هواپیمایی ماهان انجام داد در راستای همان مزاحمت‌های قبلی است که هواپیماهای جنگنده اسرائیلی انجام می‌دادند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی به دلایل این حرکت‌های غیرقانونی اشاره کرد و افزود: هواپیماهای آمریکایی با نزدیک شدن به هواپیمای مسافربری، هدفشان این بود که سامانه‌های پدافند سوریه و بعضاً لبنان را با مشکل روبه‌رو سازند و با فعال شدن آن‌ها هواپیماهای مسافربری سرنگون کنند و با این رویکرد که بر اساس یک تحلیل جدی وجود دارد به دنبال این هستند که با ساقط کردن هواپیمای مسافربری، با فضای رسانه‌ای قوی خود روابط دوستانه و مستحکم بین جمهوری اسلامی ایران و سوریه را خدشه‌دار کنند.

وی بابیان اینکه رابطه دوستانه و مستحکم ایران و سوریه سبب استحکام و قدرت حضور ایران در منطقه شده است افزود: این رابطه توانسته نیروی مقاومت را در منطقه تشکیل و بر قدرت آن روزبه‌روز بیفزاید و همین مسئله سبب واهمه آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی در منطقه شده است.

 

لزوم ورود دستگاه دیپلماسی در جریان تعرض هواپیمای آمریکا

میرمحمدی دیپلماسی جمهوری اسلامی را در جریان تعرض هواپیماهای جنگنده آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی کم‌رنگ دانست و اضافه کرد: مسئولان دیپلماسی ایران باید هر چه سریع‌تر شکایت ایران را به ایکائو ارسال و پیگیر آن باشند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان دیپلماسی و وزارت امور خارجه باید باقدرت وارد عرصه شوند و از ظرفیت‌های داخلی و بین‌المللی برای جلوگیری از تکرار این مسئله استفاده لازم را ببرند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان کشور همه باید یک‌صدا برعلیه این حرکت زشت و غیرقانونی و غیرانسانی آمریکایی‌ها موضع بگیرند افزود: خود آمریکایی‌ها هم در اظهارات ضدونقیضشان نشان می‌دهد که عقب‌نشینی کردند و مطالبی که از سوی مسئولان آمریکایی می‌بینیم، یکدیگر را تکذیب می‌کنند ولی هر چه ما موضع‌گیری جدی‌تری داشته و از ظرفیت دیپلماسی خود بهتر استفاده کنیم می‌تواند از تکرار این‌گونه موارد پیشگیری کند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


بافقی بافق
یعنی فکر می کنید از وزارت خارجه بی هنر .ربزده و فشل ما کاری ساخته است؟
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۵/۷ ۰۷:۴۹