شناسه : 29060388
امام جمعه ابرکوه تأکید کرد:


امام جمعه ابرکوه در حاشیه آیین تکریم و معارفه دادستان شهرستان ابرکوه گفت: رها کردن اصل جهوریت نظام از سوی مسئولان، نتیجه نفوذ دشمن است که می خواهند با تأکید بر عنوان نظام اسلامی، محتوای آن را تغییر دهند.

به گزارش یزد رسا به نقل از  سرو ابرکوه،  حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ابرکوه با اشاره به سبقه تدیّن و دینداری مردم این شهرستان، اظهار کرد: مردم ابرکوه همیشه در راستای دفاع از نظام اسلامی در عرصه های مختلف حضور داشته و در مقابله با جریان های انحرافی سرسختانه در مقام دفاع از انقلاب و مبانی آن ایستاده اند، لذا در این منطقه جرم خیزی نسبت به سایر مناطق بسیار کمتر بوده است.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به آیه های قرآن و احادیث ائمه اطهار(ع) در رابطه با «قضاوت» گفت: مقام قضاوت و بخش قضایی در نظام اسلامی، جایگاهی قرآنی دارد و کسی که در مقام حکومت است باید با معیار عدل توحیدی در بین مردم حکمرانی کند.

حسینی با بیان اینکه حکومت بحث عام است و شامل همه بخش های حکومتی از جمله قوای مقننه، قضائیه و مجریه می شود، افزود: وارستگی از دنیا و وابستگی به خدا در همه این بخش ها و مبانی ذی ربط در قوای سه گانه باید حاکم باشد. اگر هر کدام از مسئولان قوای سه گانه، موفق نشوند در بخش اسلامیت نظام وظیفه شان را به نحو احسن انجام دهند و فقط به جمهوریت آن بسنده کنند، گویا پوست را گرفته و جان و حقیقت را رها کرده اند و جسم بی جان خاصیتی ندارد.

وی تصریح کرد: توجه مسئولان نظام به اصل جمهوریت و رها کردن بحث اسلامیت، نتیجه نفوذ دشمنان در بدنه نظام است. دشمن رفته رفته به گونه ای سلطه و سیطره پیدا می کند که هیچ تعارضی با جمهوری اسلامی به صورت اسمی ندارد؛ بر بودن نظام اسلامی تأکید دارد، اما محتوای آن را تغییر می دهد.

امام جمعه ابرکوه یادآور شد: 80 درصد میزان رضایت عموم مردم، به دستگاه قضا مربوط می شود، لذا قاضی و حاکمی به مبانی دینی نزدیک تر است که خوش برخورد تر، اخلاقی تر بوده و مردم به او نگاه وحشت نداشته باشند.

حسینی در خاتمه تأکید کرد: همانگونه که در بخش قضایی، قاضی باید خود را رصد کند، در قوای مقننه و مجریه نیز روسا و مسئولان باید بر اعمال و رفتار خود توجه بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/م.ف
آدرس کوتاه :