شناسه : 36061476
امام‌جمعه بخش بهمن:


امام‌جمعه بخش بهمن گفت: طراحی برخی از معاهدات بین‌المللی همچون پالرمو و ctf برای تهدید استقلال سیاسی کشور است.

به گزارش یزدرسا، ظهر امروز حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا علیزاده امام‌جمعه بخش بهمن در خطبه‌های نماز، بیان دستاوردهای انقلاب را بیش از هر زمان دیگر برای نسل جوان و نوجوان ضروری دانست و اظهار کرد : انقلاب با همه فراز و نشیب‌هایی چون جنگ، تحریم، کودتاه و فتنه دستاوردهای مهمی داشته است که باید موردتوجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام علیزاده، استقلال سیاسی را یکی از مهم‌ترین دستاورد انقلاب معرفی کرد و افزود : استقلال سیاسی یعنی ایستادن روی پای خود و بدون شک امروز جمهوری اسلامی مستقل‌ترین کشور است که برای منافع ملی خود بدون دخالت دیگران تصمیم می‌گیرد.

وی بیان کرد : در زمان پهلوی برنامه‌های کشور با دیکته بیگانگان انجام می‌شد و محمدرضا به‌عنوان شاه ایران، اجازه عزل و نصب بدون دخالت سفیر آمریکا و انگلیس را نداشت.

***استقلال سیاسی راه رسیدن به استقلال اقتصادی، فرهنگی و نظامی

خطیب جمعه بخش بهمن، تصریح کرد: اگر در کشوری استقلال سیاسی نباشد رسیدن به استقلال اقتصادی، فرهنگی و نظامی هم میسر نیست.

علیزاده، طراحی برخی از معاهدات بین‌المللی همچون پالرمو و ctf را نیز باهدف تهدید استقلال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کشورها بیان کرد و گفت : در برجام تجربه‌هایی چون بدعهدی غرب و دشمنی آنان با اصل نظام را تجربه کردیم و دانستیم انعطاف، دشمن را گستاخ‌تر و ایستادگی در مقابل آمریکا باعث عقب‌نشینی او می‌شود؛ پس نباید در بستن دوباره این عهدنامه‌ها، تجربه‌ها را تکرار کنیم.

وی، با تأکید بر اینکه در 40 سالگی انقلاب هدف دشمن ناامید کردن مردم از انقلاب و نظام است، خاطرنشان کرد : دشمن درصدد است با ایجاد جنگ روانی و ایجاد یاس، ملت را از آرمان‌های انقلاب اسلامی دور کند.

علیزاده، بابیان اینکه مشکلاتی از قبیل رکود، بیکاری و گرانی را قابل‌حل است، گفت : هیچ‌کس منکر مشکلات در کشور نیست اما نباید این مشکلات به‌پای نظام نوشته شود.

***مشکلات اقتصادی محصول فتنه اقتصادی و ناکارآمدی برخی مسئولان است
وی، وضعیت اقتصادی امروز را محصول فتنه اقتصادی و ناکارآمدی بعضی از مسئولان دانست و ادامه داد : دشمن در تبلیغات وسیع خود به دنبال نسبت دادن کمبودهای معیشتی و اقتصادی به‌نظام است تا وانمود کند که کشور اسلامی قادر به حل مشکلات معیشتی نیست، درحالی‌که مدت چهل سال توانسته است خدمات بزرگی داشته باشد.

امام‌جمعه بخش بهمن، به شکست‌های متعدد آمریكا در طول چهل سال حکومت نظام جمهوری اسلامی در ایران اشاره و عنوان کرد : تسخیر لانه جاسوسى، شكست در طبس، ناكامى در جنگ تحمیلى‏، شكست در زمینه ابعاد نظامى پرونده هسته‌ای ایران و جنگ افغانستان‏ و عراق از نمونه ناکامی‌های آمریکا در این چهل سال مقاومت ایران است.

وی افزود : شکست در پروژه‌هایی همچون داعش، بركنارى بشار اسد، طرح تابستان داغ، جنگ علیه یمن‌، لبنان و ناکامی‌ها در فتنه ۸۸ نیز از دیگر نمونه برنامه‌های شکست‌خورده نظام سلطه در کشورمان بود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :