شناسه : 38920024
مدیرحوزه ریاست دانشگاه یزد:

هدف کانون‌های تفکر برقراری ارتباط بین جامعه و دانشگاه است


افراسیابی گفت: ارتباط دانشگاه و جامعه نیاز به ساز و کارهایی دارد که به صورت سیستماتیک این ارتباط را محقق کند و راه‌اندازی کانون‌های تفکر دانشگاه یزد با این هدف انجام شده است.

به گزارش یزدرسا، حسین افراسیابی بعد از ظهر امروز در  نشست با اصحاب رسانه استان گفت: صحبت از ارتباط دانشگاه و جامعه نیاز به ساز و کارهایی دارد که به صورت سیستماتیک این ارتباط را محقق کند و راه اندازی کانون‌های تفکر دانشگاه یزد نیز با این هدف انجام شده است.

وی ادامه داد: کانون‌های تفکر دانشگاه یزد بر پنج حوزه از معضلات استان شامل آب، گردشگری، سلامت اجتماعی، شهر هوشمند و اقتصاد دانش بنیان تمرکز کرده‌اند و در قالب یک مدل سه ضلعی که یک ضلع آن دانشگاه، یک ضلع دولت و سازمان‌های دولتی و ضلع دیگر نیز مردم و کارشناسان بخش خصوصی هستند، فعالیت می‌کنند.

مدیرحوزه ریاست دانشگاه یزد با بیان اینکه فعالان هر حوزه پیرامون مسائل اولویت‌دار استان در این مثلث فکری گفتگو می‌کنند، افزود: مسئله یابی در مرحله نخست قرار داد و در مراحل بعد افرادی که با این مسئله سر و کار دارند کنار هم می‌نشینند. چرا که اعتقاد ما بر این است مدیریت و تفکر جزیره‌ای راهگشا نیست و خوشبختانه کانون‌های تفکر توانسته‌اند تا حدی زمینه بحث و گفتگو را بازکنند و انتظار داریم در آینده انسجام لازم نیز شکل بگیرد.

افراسیابی با تاکید بر اینکه باید در کانون‌های تفکر به سمت حل مسئله گام برداشت، افزود:  همانگونه که مشاهده می‌شود مسائلی که اکنون در این کانون‌ها مطرح می‌شود از جمله مسائل کاربردی در استان است.

وی تصریح کرد: در مورد علوم انسانی ماموریت ما متفاوت و دشوارتر است. خوشبختانه پژوهشکده توسعه انسانی و همچنین پژوهشکده سیاستگذاری و رفاه اجتماعی دانشگاه یزد از وزارت علوم مجوز گرفته است و اقدامات خوبی نیز در این حوزه انجام می‌شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.