شناسه : 37400060
امام جمعه بخش مرکزی یزد:


مدرسی اظهار داشت: یکی از مؤلفه‌های اصلی تأمین امنیت هر کشوری حضور مردم در صحنه‌های سیاسی اجتماعی است؛ به هر میزانی که تعداد آراء در صندوق‌های رأی در هر انتخاباتی افزایش پیدا کند به همان میزان امنیت ما بالا می‌رود.

به گزارش یزدرسا، آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: خوشبختانه در زمینه انتخابات مجلس شورای اسلامی تا کنون سه مرحله تشکیل هیئت‌های اجرایی و ثبت‌نام داوطلبین و تأیید صلاحیت‌ها از سوی هیئت‌های اجرایی را پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: شکی نیست که قانون انتخابات ما حداقل در آن قسمتی که هیئت‌های اجرایی باید وورد کنند خیلی دارای نقص است؛ حدود 250 نفر در یزد برای ورود به مجلس ثبت‌نام کرده‌اند این در حالی است که از استان یزد فقط چهار نفر وارد مجلس می‌شوند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد اضافه کرد: خیلی از این کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند شاید توانایی اداره کرسی مجلس را نداشته باشند این در حالی است که ممکن است در جاهایی کارآیی داشته باشند و انسان‌های خوبی هم باشند و این نقص است که کسانی که هیچ شناخت و اطلاعی نسبت به قوانین ندارند وارد عرصه انتخابات می‌شوند و ثبت‌نام می‌کنند در حالی که باید ملاک‌هایی وجود داشته باشند تا افراد واجد آن ملاک‌ها وارد عرصه شوند.

مدرسی خاطرنشان کرد: خوشبختانه شورای محترم نگهبان نسبت به تشخیص صلاحیت داوطلبان اقدام می‌کند و امیدواریم به‌گونه‌ای انتخابات در شهر و استان ما صورت بگیرد که به واسطه آن مجلسی تشکیل شود که در طراز انقلاب اسلامی باشد.

وی عنوان کرد: هر جامعه ای دوست دارد از نظر امنیت در حد اعلا تأمین باشد و کشور ما هم از این امر مستثنا نیست؛ دیدیم که اگر ناامنی باشد چگونه یک نوجوان بی‌گناه را در سن 16 سالگی در ملأ عام سر می‌برند و وسط میدان شهر او را آویزان می‌کنند، چرا این اتفاق می‌افتد چون ناامنی ایجاد شده و قانون وجود ندارد؛ این بلا و گرفتاری ممکن است برای هر کشوری پیش بیاید، مخصوصا کشوری چون ایران که از دیرباز مورد کینه دشمنان بوده و هست.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تأکید کرد: یکی از مؤلفه‌های اصلی تأمین امنیت هر کشوری حضور مردم در صحنه‌های سیاسی اجتماعی است؛ به هر میزانی که تعداد آراء در صندوق‌های رأی در هر انتخاباتی افزایش پیدا کند به همان میزان امنیت ما بالا می‌رود.

مدرسی تصریح کرد: اینکه دشمن تابحال نتواسنته است اقدام جدی در قبال ما انجام دهد به خاطر این است که می‌داند مردم پشت نظام هستند.

وی گفت: هدف دشمن آن است که با حصر اقتصادی مردم را دلسرد کند و بین آن‌ها اختلاف ایجاد کند، دشمن دنبال این است که این حوادثی که در عراق و لبنان ایجاد شده است را گسترده‌تر از آن را در کشور ما ایجاد کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد بیان کرد: به انتخابات به عنوان یک مؤلفه امنیت‌ساز نگاه کنیم؛ همه از سوءمدیریت‌ها گلایه‌مند و ناراحتیم اما بدتر از سوءمدیریت ناامنی است.

مدرسی با تأکید بر لزوم توجه به سرمایه‌های داخلی کشور گفت: دیدیم که نمی‌شود به مستکبران و و قدرت‌های بیگانه اعتماد کرد، برجام به تصویب رسید و آمریکا هم از برجام خارج شد؛ آن‌ها دنبال این بودند تا به واسطه برجام، برجام‌های بعدی را تحمیل کرده و برنامه‌های بعدی خودشان برای عقب راندن ایران را اجرایی کنند اما رهبر انقلاب به دولت‌مردان اجازه دادند و به آن‌ها گفتند بروید تجربه کنید تا بفهمید که دشمن به وعده‌اش وفادار نیست.

وی ادامه داد: رفتند و تجربه کردند و مدت‌ها امکانات و سرمایه‌های نظام و عمر دولت در خدمت برجام بود و حتی پیشرفت علمی ما در این راه متوقف شد اما رهبر انقلاب اجازه برجام‌های بعدی را ندادند و آمریکایی‌ها چون دیدند نمی‌توانند به همه اهداف‌شان جهت تحمیل خواسته‌هایشان به ملت ایران برسند از برجام خارج شدند.

استاد حوزه علمیه یادآور شد: ما سه داشته مهم در کشور داریم یکی امکانات و منابع مادی و طبیعی سرشاری که در کشور است، دیگری نیروی انسانی خوب و سوم هم قوه ایمانی است که به برکت اهل‌بیت علیهم‌السلام از آن بهره‌مندیم و این سومی را هم تقریبا فقط ما داریم و کمتر در کشورهای دیگری وجود دارد

مدرسی خاطرنشان کرد: متأسفانه دشمن هر سه این‌ها را مورد هدف قرار داده است، گلوگاه اقتصادی کشور را دارد می‌فشارد اما ما باید به تولید داخلی تکیه کنیم، جوانان‌مان را دشمن مورد هجمه قرار داده است و از خواسته‌های اصلی دشمن این است که جوانان کشورمان را دلزده و سرخورده کند.

وی تأکید کرد: دشمن قوه ایمانی و اعتقادی ما را نیز مورد حمله قرار داده است و البته گاهی هم افرادی ناآگاهانی و یا مغرضانه در داخل کشور این ایمان مردم را مورد هدف قرار می‌دهند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد خطاب به مسئولین آموزش و پرورش استان یزد گفت:  اجازه ندهید در مدارس سند 2030 پیاده شود و احساس می‌شود که دارد این کار صورت می‌گیرد، برخی از اقداماتی که در مدارس صورت می‌گیرد و فیلم آن را منتشر می‌کنند با همین هدف است آن‌ها می‌خواهند بگویند حتی اگر به طور رسمی هم جلوی اجرای سند 2030 گرفته شده اما ما مخفیانه داریم انجام می‌دهیم.

مدرسی تصریح کرد: دست‌اندرکاران شهرداری و ارشاد و دیگران از اجرای برنامه‌هایی که ایمان را از دل مردم می‌زداید پرهیز کنند و نگذارند چنین برنامه‌هایی اجرا شود.

وی با اشاره به در پیش بودن شب یلدا افزود: شب یلدا فرصتی برای بازدید از پدر و مادر و بزرگترها و صله‌ی رحم و دستگیری از خویشان و اطرافیان است. و بهانه خوبی است که از این فرصت استفاده کنیم.

مدرسی در پایان اظهار داشت: فرارسیدن سالروز میلاد نبی مکرم اسلام حضرت عیسی علیه‌السلام را پیشاپیش تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم که دنیای مسیحیت هم به آموزه‌های حضرت عیسی مسیح -که ایمان به او از معتقدات ما است- توجه لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :