شناسه : 31939439
خیّر کتابخانه ساز مطرح کرد


خیّر کتابخانه ساز با اشاره به مشکلات فرهنگی که گریبانگیر جامعه است عنوان کرد: از آنجا که در مسائل فرهنگی مشکلاتی وجود دارد لازم است خیران به کتاب و کتابخانه ها اهمیت بیشتری بدهند و به فکر بعد فرهنگی جامعه و ساخت و تجهیز کتابخانه ها باشند.

به گزارش یزد رسا، «علی اکبر وکیلی زارچ» در اقدامی خداپسندانه شش‌دانگ کتابخانه جامع وکیلی با مساحت 322 مترمربع و ارزشی بالغ بر 9 میلیارد و 800 میلیون ریال را در بخش زارچ یزد وقف کرد.

محمد جواد وکیلی فرزند این خیّر در این رابطه اعلام کرد: پدر بنده زمینی در زارچ داشت که می خواستیم کاری روی این زمین انجام دهیم که باقیات صالحاتی برای پدر باشد. با موقعیتی که من به عنوان پسر بزرگ خانواده داشتم  شروع به ساخت این زمین برای یک کار خیر کردم.

وی ادامه داد: اوایل تصمیمی برای ساخت کتابخانه نداشتیم اما در نهایت زمانی که فهمیدیم منطقه کتابخانه مناسبی ندارد و کتابخانه موجود هم در حال تخریب است، تصمیم گرفتیم این ساختمان را به کتابخانه تبدیل کنیم.

وکیلی گفت: این کتابخانه در سال 1392 احداث شد. و در نهایت با دارا بودن بیش از بیست هزار عنوان کتاب دارای بخش های مختلف از قبیل اتاق کودک، کافی نت و سالن های مجزا ی مطالعه برادران و خواهران در سه طبقه طی قراردادی به نهاد کتابخانه ها واگذار شد و اخیراً و برای اینکه نگران مشکلات احتمالی که ممکن بود در آینده پیش بیاید، نباشیم این کتابخانه را وقف کردیم.

وی در مورد علل انجام این حرکت فرهنگی گفت: بنده به پدرم گفتم پدر بزرگ ما مرد بزرگی بود ولی امروز فقط نسل خودش از او شناخت دارند، اگر کسی می خواهد آیندگان او را بشناسند یا باید قلم خوبی داشته باشد یا باید اثر خوبی از خود به جا بگذار که برای سال های سال مورد استفاده باشد.

وکیلی که خود دبیر بازنشسته آموزش و پرورش است گفت: پدر بنده شغل آزاد داشته و در پمپ بنزین کار می کند. تمام بودجه ساخت این کتابخانه هم از طریق همان پمپ بنزین تامین شده و هیچ مبلغی از هیچ اداره و نهادی کمک نگرفته ایم. البته هنوز زیبا سازی و نمای بیرونی ساختمان نیاز به هزینه دارد که اگر نهاد اداره کتابخانه ها موفق به تامین این مبلغ نشد، مجدداً خودمان هزینه را تقبل می کنیم.

وی با اشاره به مشکلات فرهنگی که گریبانگیر جامعه است عنوان کرد: از آنجا که در مسائل فرهنگی مشکلاتی وجود دارد لازم است خیران به کتاب و کتابخانه ها اهمیت بیشتری بدهند و به فکر بعد فرهنگی جامعه و ساخت و تجهیز کتابخانه ها باشند. زیرا هر چقدر امکانات بیشتری در این زمینه باشد، اثرات بهتری را در جامعه مشاهده خواهیم کرد و معتقدم هر چه برای کتابخوانی هزینه کنیم، باز هم کم است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :