شناسه : 39090924
در ادامه برنامه های کنگره ملی شهدای استان یزد؛

هزار روستایی محروم و نیازمند استان یزد رایگان بیمه می شوند


مسئول کمیته محرومیت زدایی کنگره ملی شهدای استان یزد گفت: در راستای اجرای برنامه های محرومیت زدایی کنگره ملی شهدای استان یزد هزار روستایی نیازمند بصورت رایگاه بیمه می شوند.

به گزارش یزدرسا، محمود زارع رشکوئیه مسئول کمیته محرومیت زدایی کنگره ملی 4000 شهید استان دارالعلم و دارالعباده استان یزد با اشاره به طرح بیمه محرومین از سری برنامه های کمیته محرومیت زدایی اظهار کرد: در پرتو دومین کنگره ملی شهدای استان یزد که متفاوت تر از ده سال گذشته برگزار شده است کمیته هایی برای اجرای برنامه ها تشکیل شد و در نهایت 40 خدمت در راستای این کنگره تدوین شد.

زارع رشکوئیه افزود: از این چهل خدمت  خدمت در حوزه کمیته محرومیت زدایی قرار گرفت که امیدواریم کمک دستگاه های مرتبط بتوانیم این خدمات را در بهترین نحوه و شایسته شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی انجام دهیم.

مسئول کمیته محرومیت زدایی کنگره ملی شهدای استان یزد تصریح کرد: یکی از طرح هایی که در حوزه کمیته محرومیت زدایی تدوین شد طرح بیمه مردم مناطق روستایی به ویژه مناطق محروم بود که سعی در این راستا از همه ظرفیت ها بهره لازم کرفته شود.

وی عنوان کرد: سعی شده در راستای محرومیت زدایی برنامه ویژه ای خارج از برنامه اعتباری استان انجام شود از این رو از ظرفیت های بنیاد علوی و بنیاد برکت به عنوان زیر مجموعه های بنیاد مستضعفین و  ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هستند و همچنین کمیته امداد امام خمینی(ره) به خوبی استفاده شود.

زارع ادامه داد: یکی از بهترین و اثرگذارترین طرح های کمیته محرومیت زدایی بیمه کردن مردم مناطق روستایی و محروم است چراکه در بسیاری از روستاها مردم علیرغم اطلاع رسانی ها از قانون برنامه پنجم و قانون برنامه ششم در موضوع بیمه بی اطلاع هستند

مسئول کمیته محرومیت زدایی کنگره ملی شهدای استان یزد  گفت: در برخی از روستاهای استان یزد فعالیت افراد فصلی و روزمزدی است که بیمه نیستند و بر اساس قانون برنامه پنجم این افراد باید شناسایی و با پرداخت یک سوم هزینه، بیمه شوند اما در بررسی ها مطلع شدیم برخی از افراد حتی پرداخت این مبلغ یک سوم را هم ندارند که به همین منظور در ارتباطی با بیمه عشایر و روستایی مقرر شد با همکاری این دستگاه هزار فرد نیازمند در مناطق محروم را به صورت رایگان با هزینه حداقلی بیمه شوند.

وی اذعان کرد: در این خصوص ظرفیت هر شهرستان احصا و برای هرکدام سهمیه ای در نظر گرفته شده است و با توجه به عملکرد خوب بسیج در طرح های قبلی و رسیدن به نتیجه مطلوب، برای اجرای هر چه بهتر و دقیق این برنامه هم همه نواحی مقاومت بسیج شهرستان ها پای کار آمدند.

زارع در پایان افزود: امیدواریم به یاری خدا و همراهی و همکاری دستگاه های مرتبط و همت بسیج بتوانیم هر چه سریع تر افراد محروم و نیازمند را که مستحق ای بیمه هستند شناسایی و زمینه خوشحالی آن ها را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.