شناسه : 39111204
امام جمعه بافق:

هزینه رسوایی اعتماد به دشمن را به گردن دولت‌های بعدی نیاندازید


امام جمعه بافق گفت: هزینه رسوایی تفکر اعتماد و تکدی گری از غرب نباید به دولت انقلابی و حزب اللهی تحمیل شود.

به گزارش یزدرسا به نقل از صبح بافق؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا سعادت فر امام جمعه بافق در خطبه اول نماز جمعه این هفته بافق گفت: یکی از عوامل اختلاف در زندگی که گاهی اوقات موجب  شکسته شدن حرمت ها در زندگی و جدایی می شود تجسس مرد در گذشته همسر خود و یا بلعکس است.

وی در ادامه افزود: میزان حال افراد است و دوم اینکه همسری داریم مومن و اهل نماز که نباید در مورد گذشته او تجسس و اگر نقطه ضعفی دارد آن را شناسایی کنیم. این ارتباط در بین پدرومادر با فرزند وجود دارد و یک پدرومادر هم نباید در زندگی فرزندش تجسس و ان را به رخ انها بکشد.

امام جمعه بافق تصریح کرد: مشکل امروزی و حلقه مفقوده زندگی بشریت و آرزوی تحقق نایافته زندگی امروز آرامش است. همه انسان ها تلاش و کوشش برای رسیدن به آرامش می کنند.

سعادت فر اظهار داشت: مادیات و امکانات برای انسان راحتی را به ارمغان می آورد اما هر زندگی راحتی لاجرم همراه با آرامش نیست، چه بسا زندگی هایی که غرق در رفاهیات هستند اما ارامش دران وجود ندارد.

خطیب جمعه بافق تصریح کرد: بی حجابی راه رسیدن به ارامش نیست بلکه دختر و زن جامعه را متلاطم و بیماری های روحی، افسردگی و ناامیدی را به ارمغان می آورد، بی حجابی ممکن است زیبایی داشته باشد اما هر زیبایی همراه با آرامش نیست. موسیقی و لهوولعب و استفاده از مشروبات هم همین است و روح انسان را بیمار می کند.

وی ادامه داد: این تصور غلطی است که موسیقی برای انسان آرامش به ارمغان می آورد، آرامش حقیقی منشا آن شادی حقیقی و شادی حقیقی آن است که از درون انسان تولید شود.اسلام با شادی حقیقی مخالف نیست.

خطیب جمعه بافق به اقدام کسانی که قصد ترویج اختلاط زن ومرد دارند اشاره و خاطرنشان کرد: آن کسانی که به دنبال ترویج اختلاط بین زن ومرد هستند و آن کسانی که به بهانه تورهای گردشگری بساط مشروب و فساد را پهن می کنند بدانند نه معنای نشاط و نه راه رسیدن به آن را فهمیدند.

سعادت فر در خطبه دوم نماز جمعه افزود: کسانی که افراد فاسد را به حکومت آورده اند آن افراد فاسد باید توسط خود آنها کنار بروند این سیاست، سیاست مقام معظم رهبری است.

وی به تعطیلی تاسیسات هسته ای در دوران اصلاحات اشاره و بیان داشت: تاسیسات هسته ای در دوران دولت اصلاحات با بی تدبیری به جایی رسید که پلمپ شد و مقام معظم رهبری در پایان دولت اصلاحات فرمودند این تاسیسات هسته ای در دوران همان دولتی که پلمپ شده باید فک پلمپ شود نه اینکه ارمغان غیرمیمون به دولت بعد برسد و هزینه آن پای دولت بعد نوشته شود.

وی گفت: امروز هم برخی تفکر غرب گرایی و فرهنگ تکدی گری از غرب و اعتماد به امریکا و تفکر کدخدا بودن امریکا را ترویج می کنند. این تفکر باید مورد مقابله قرار گیرد، ادبیات امامین انقلاب ما این بود که آمریکا شیطان بزرگ است اما این ادبیات تحریف به این شد که امریکا کدخدا هست.

امام جمعه بافق تصریح کرد: این تفکر با حذف یا استیضاح یک شخص رسوا نمی شود نه تنها رسوا نمی شود که این تفکر مظلوم می شود و نه  تنها دفن نمی شود بلکه رشد می کند. انقلابیون و مردم مومن و متدین هوشیار باشند نباید هزینه رسوایی تفکر معاویه ای اعتماد به غرب توسط دولت جوان حزب اللهی پرداخت شود. این تفکر برجام و مذاکره در هر دولتی که آمده در همان دولت هم بایستی برای یک بار در طول تاریخ وبرای همیشه دفن شود.

سعادت در پایان خاطرنشان کرد: تفکر برجام، تفکر اعتماد به تضمین کری توسط همان دولتی که تجربه شده باید رسوائیش هم اعلام شود تا نگویند وقت چیدن گلابی ها نگذاشتند و باغ را ویران کردند. باید خودشان اعلام کنند و جامعه هم عملا درک کند که اعتماد به غرب هیچ اعتمادی جزء اتلاف وقت ندارد. مدل مدیریت ولی فقیه فرصت دادن و تجربه کردن است تا نتیجه  معلوم شود. هشت سال فرصت تجربه و باید ثمره آن را هم خودشان ببینند و به ان اعتراف کنند. 

 انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.