شناسه : 38181745
مدیرعامل سازمان فرهنگی،اجتماعی شهرداری یزد خبر داد

هزینه 167 میلیون تومانی برای جشنواره عروسکی در یزد


عباس ملازینلی گفت: آنچه بابت بخشی از کارهای انجام شده توسط شهرداری پرداخت شده مبلغ 167 میلیون تومان بوده که اسناد آن نیز موجود است.

عباس ملازینلی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه مبلغ قرارداد منعقد شده شهرداری بابت برگزاری جشنواره تئاتر عروسکی در یزد 750 میلیون تومان بوده است گفت: تمامی هزینه برگزاری این مراسم یک میلیارد و 200 میلیون تومان بود اما قرار بود مابه التفاوت این مبلغ را بخش خصوصی تامین کند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، ورزشی، اجتماعی شهرداری یزد افزود: آنچه بابت بخشی از کارهای انجام شده توسط شهرداری پرداخت شده مبلغ 167 میلیون تومان بوده که اسناد آن نیز موجود است البته بخشی از همین مبلغ نیز بابت هزینه اقامت و ایاب و ذهاب بوده که پس از فسخ قرارداد قابل عودت است.

وی با اشاره به این مطلب که  طرح و ایده این مراسم از سوی شورای شهر ارائه و قرارداد آن هم توسط شهرداری منعقد شده است ابراز داشت: به طور کلی مصوبات شورای شهر برای تمامی سازمان های شهرداری لازم الاجراست فارغ از اینکه مد نظر شهرداری باشد یا خیرالبته منظور من این نیست که اجرای این برنامه مد نظر ما نبوده اما سازمان فرهنگی اجتماعی در این موضوع به عنوان ناظر عمل کرده است.

تشریح هزینه های جشنواره عروسکی در یزد

ملازینلی در تشریح هزینه های انجام شده اظهار داشت:تهیه لوح تقدیر و تندیس های جشنواره، تهیه کلیپ ها و تیزرهای تبلیغاتی با حضور عروسک های برند مانند جناب خان و کُپل، تهیه سربرگ و تجهیز دبیر خانه جشنواره، تهیه بلیط هواپیما  و اقامت برای مهمانان خارجی، تهیه خشت یزدی برگرفته از خشت مسجد جامع با آرم جشنواره، پرداخت پیش پرداخت به گروه های تولید کننده برای هزینه تولید برنامه، پیش پرداخت برای پوشش رسانه ای برنامه، پرداخت پیش پرداخت به انجمن سینمای جوان برای هزینه های فیلمبرداری و پوشش رسانه ای در شبکه های اجتماعی از جمله کارهایی است که انجام گرفته و برای آن هزینه شده که طبق آنالیز تهیه شده این موارد تحویل و هزینه آن پرداخت شده است.البته یک بخش هزینه ها مثل هزینه های تهیه بلیط پرواز قابل عودت است که باید رایزنی هایی در این زمینه با هواپیمایی صورت گیرد.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه خانم برومند یکی از افتخارات یزد نه تنها در کشور بلکه در خاورمیانه است ابراز داشت: خانم برومند نماینده رسمی مرکز تئاتر عروسکی بین المللی در خاورمیانه بوده و یکی از سرمایه های ارزشمند یزد محسوب می شود بنابراین حضور ایشان در یزد یک فرصت مغتنم بود.

وی با اشاره به این موضوع که اگر بخواهیم در برابر فرهنگ منحط غربی قد علم کنیم باید به سمت احیای فرهنگ های بومی خود برویم گفت:متاسفانه امروزه کودکان ما به حال خود رها شدند و ما با اجرای این برنامه به دنبال احیای فرهنگ بومی بودیم تا کودک ما همچون کودکان دهه 60 که با آثاری نظیر مدرسه موش ها در دوران جنگ بزرگ شدند و برای آنان خاطره ای ماندگار شده است با این فرهنگ ها آشنا شوند و حتی در بخش قصه گویی طرح قصص با موضوع شهدا، حضرات معصومین و ... لحاظ شده بود که به هر جهت میسر نشد.

برگزاری جشنواره عروسکی در یزد منتفی شده است

ملازینلی در واکنش به این سوال که آیا بحث جشنواره عروسکی در یزد واقعا منتفی شده گفت: بله با توجه به شرایط کرونایی حاکم در یزد به این نتیجه رسیدیم که قرارداد را فسخ کنیم و خانم برومند نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده است هرچند به عنوان عضوی از جامعه فرهنگی یزد معتقدم اجرای چنین برنامه های فرهنگی با هر میزان هزینه،  سطح فرهنگ جامعه را ارتقا داده و جلوی هزینه های بزرگتر در زمینه آسیب های اجتماعی خواهد گرفت ضمن اینکه اطمینان دارم برگزاری این برنامه نگاه بزرگان و علمای شهر یزد را نیز تغییر می داد و مخالفت ها را کمرنگ می کرد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری یزد در پایان ابراز داشت: اگر آگاهی و فرهنگ در جامعه تقویت شود بسیاری از مشکلات ما در جامعه، سیاست، اقتصاد و .. نیز تقویت می شود وقتی در آداب و رسوم و فرهنگ پیشینیان ما فرهنگ زیبای نظافت درب منازل وجود دارد آن هم در زمان هایی که شهرداری و خدمات شهری وجود نداشت یا فرهنگ دقت در مصرف آب در حالی که جوامع به این شکل پیشرفت نکرده بود دیده می شود می توان به این نتیجه رسید که احیای این فرهنگ ها و بالابردن سطح آگاهی مردم موجب آبادنی شهر خواهد شد و به تعبیری شهروند آگاه شهر آباد را رقم خواهد زد.

 

 
آدرس کوتاه :